Jason Segel

Jason SegelJason Segel to amerykański aktor. Szerszej publiczności kojarzyć się może z takich produkcji jak: Jak poznałem waszą matkę, Stary, kocham cię czy Koniec trasy i Sekstaśma. Oprócz gry na małych i wielkich ekranach Segel intensywnie pracuje również jako twórca scenariuszy.

Jego największym sukcesem w tej dziedzinie jest stworzenie tekstu do filmu Chłopaki też płaczą. Tam też sam wcielił się w rolę głównego bohatera. Jak więc widać, potencjału i kreatywności mu nie brakuje. Przyszedł więc też czas, aby spróbować swoich sił w nieco innej dziedzinie.

Jason Segel – współautor książki

Dokładnie tak, ponieważ nie będzie to samodzielny projekt aktora. Tak czy inaczej, jest to już spory krok zrobiony w kierunku pisarstwa. Jak wiadomo, pierwszy raz jest najtrudniejszy. Uważamy, że to całkiem słuszna decyzja, by od razu nie rzucać się na głęboką wodę.

Jason Segel spróbuje swoich sił przy tworzeniu historii science fiction wraz z Kirsten Miller. Pisarka ma na koncie sukces związany m.in. z serią o Kiki Strike. Najnowsza opowieść stworzona przez wspomniany duet nosić będzie tytuł Otherworld i jest początkiem trylogii.

O czym będzie opowiadać książka? Otherworld to pewnego rodzaju gra. Niektórzy czytelnicy mogą porównać ją do kultowego już symulatora The Sims. Tutaj jednak wydarzenia rozgrywają się w wirtualnej rzeczywistości, gdzie ludzie decydują sami o tym, kim chcą być. Z biegiem czasu gra staje się coraz bardziej popularna. Uczestnicy nagle zdają sobie sprawę, że przestaje ona być niewinną rozrywką.

Na temat projektu wypowiedział się sam Jason Segel. Oto co mówił:

Kiedy byłem nastolatkiem, jako jeden z niewielu szczęśliwców miałem możliwość grać w grę bardzo podobną do „Otherworld”, zanim ją wycofali. Kiedy doszły mnie słuchy, że została przerobiona na wirtualną rzeczywistość, wiedziałem, że to jest coś, o czym ja i Kristen powinniśmy napisać. „Otherworld” to po części mityczna przygoda, po części love story w klimacie science fiction, a w całokształcie opowieść ku przestrodze – chcemy dotrzeć do nowego pokolenia potencjalnych graczy, zanim jeszcze ta „gra” stanie się rzeczywistością.

Premiera najnowszej powieści przewidywana jest na 7 listopada bieżącego roku. Będziecie czekać?