Kapitan Czart - kup na TaniaKsiazka.pl

Kapitan Czart. Przygody Cyrana de Bergerac to powieść, której autorem jest Francuz Louis Gallet. Na polskim rynku mamy okazję podziwiać tę niezwykłą powieść dzięki tłumaczeniu Wiktora Gomulickiego. Choć nieubłaganie zbliża się początek roku szkolnego i koniec sezonu urlopowego, nie ma co tracić dobrego humoru. Tym bardziej warto korzystać z ostatnich ciepłych dni i z dobrą książką pod pachą, udać się na relaks w parku czy przydomowym ogrodzie. A powieść, którą dziś mamy przyjemność Wam zaprezentować idealnie nadaje się do takiego wypoczynku.

Kapitan Czart. Przygody Cyrana de Bergerac - kup na TaniaKsiazka.pl

Kapitan Czart. Przygody Cyrana de Bergerac – powieść z pogranicza płaszcza i szpady

Książka przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom nie tylko porywających i fantastycznych przygód. To również doskonała lektura dla tych, którzy poszukują ciekawych oraz wciągających powieści historycznych. Co w niej znajdzie Czytelnik? Niezwykle żywą i dynamiczną akcję z XVII-wieczną Francją w tle. W tych czasach za największą wartość uznawano honor. A jeśli ktoś odważył się naruszyć tę świętość, wszelkie wątpliwości wyjaśniano za pomocą pojedynków na szpady.

Warto tutaj wspomnieć, że tytułowy bohater, Cyrano de Bergerac, istniał w rzeczywistości. Żył w latach 1619-1655 i był nie tylko znakomitym, francuskim filozofem i pisarzem. Doskonale władał szpadą, zyskując miano wyśmienitego szermierza, a wśród ludzi, których znał, nosił niezbyt chlubny tytuł awanturnika. To wszystko pozwoliło stworzyć tę niezwykłą opowieść, którą odbiorcy znajdą w Kapitanie Czarcie.

Porywające przygody, w które udacie się z bohaterami, przeniosą Was w niezwykle klimatyczny świat. Znajdziecie tu wszystko, co powinna zawierać wciągająca powieść. Miłość pląsa w niezwykle ryzykownym tańcu ze śmiercią. Intrygi, porwania, więzienia czy ucieczki są tu na porządku dziennym. Poznacie stary Paryż i odkryjecie uroki dawnej Francji, przemieszczając się po ciemnych i tajemniczych zaułkach. Poznacie obyczaje oraz sposób bycia Cyganów i szlachty, wkraczając w ich świat.

Książkę pt. Kapitan Czart. Przygody Cyrana de Bergerac znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy wszystkim miłośnikom powieści przygodowych z niezwykle malowniczymi, historycznymi pejzażami. Gwarantujemy wiele godzin dobrej rozrywki!