Kasztanowy ludzik - serial już na Netflixie! Zobacz zwiastun

Nie dajcie się nabrać na ten niewinnie brzmiący tytuł! Kasztanowy ludzik to bynajmniej nie wesoła jesienna bajka dla przedszkolaków, a… trzymający w napięciu thriller, rodem z mrocznej Skandynawii. Serial na podstawie książki Sørena Sveistrupa we wrześniu pojawił się na platformie Netflix. Poniżej znajdziecie zwiastun ekranizacji i kilka słów o fabule.

Kasztanowy ludzik - serial już na Netflixie! Zobacz zwiastun

Kasztanowy ludzik – serial na podstawie książki Sørena Sveistrupa

Søren Sveistrup to pochodzący z Danii pisarz i scenarzysta, autor scenariusza do serialu Dochodzenie (The Killing). W swoim literackim debiucie, czyli Kasztanowym ludziku, postawił na thriller.

Akcja książki rozgrywa się w Kopenhadze. Miastem wstrząsają wiadomości o kolejnych zbrodniach popełnionych przez seryjnego mordercę, który przy ciałach ofiar zostawia figurkę kasztanowego ludzika. Policja nie jest w stanie odkryć jego tożsamości: zabójca ciągle wyprzedza służby o kilka kroków.

Sprawę przejmuje dwójka śledczych: Naia Thulin i Mark Hess. Ona, samotna matka, chce jak najszybciej zmienić wydział i zająć się walką z cyberprzestępczością. On zostawił za sobą spalone mosty w Europolu, a do Kopenhagi przyjeżdża jak za karę.

Tropy prowadzą detektywów do porwanej rok temu dziewczynki, córki minister spraw wewnętrznych. Dziecko zostało zamordowane, a sprawca przyznał się do winy. Dlaczego ta sprawa powraca? Czy ma związek ze zbrodniami seryjnego zabójcy?

Czas mija, a liczba ofiar rośnie…

Książkę Kasztanowy ludzik znajdziecie W TYM MIEJSCU.

Soren Sveistrup Kasztanowy ludzik

Serial Kasztanowy ludzik – zwiastun

Poniżej możecie obejrzeć oficjalny zwiastun nowej produkcji Netflixa:

Serial Kasztanowy ludzik – obsada

Kogo można zobaczyć na ekranie? W rolach głównych wystąpili Mikkel Boe Følsgaard (Mark) i Danica Ćurčić (Naia), do obsady serialu dołączyli również: Iben Dorner, Lars Ranthe oraz Esben Dalgaard Andersen.

Kasztanowy ludzik – premiera serialu

Kasztanowy ludzik pojawił się na Netflixie 29 września 2021 r.

Pierwszy sezon serialu składa się z sześciu okołogodzinnych odcinków. Chodzą słuchy, że możliwa będzie kontynuacja produkcji, na razie nie znamy jednak szczegółów.

Oglądacie Kasztanowego ludzika? A może czytaliście zekranizowaną powieść? Dajcie znać w komentarzach!

Zobacz także: