Balwierz Katarzyny Bondy - Hubert Meyer wraca w 6 tomie serii

Królowa kryminału wraca z nową książką dla fanów mocnych czytelniczych wrażeń. Balwierz Katarzyny Bondy będzie już szóstą częścią cyklu o psychologu śledczym Hubercie Meyerze. Tym razem bohater zamierza się ukryć przed światem w Narwi, małej miejscowości na Podlasiu. Jak się okaże, nawet tam nie uda mu się odpocząć od codzienności naznaczonej krwią, przemocą i zbrodniami do wyjaśnienia.

Balwierz Katarzyny Bondy - seria Hubert Meyer, kiedy premiera

Balwierz Katarzyny Bondy
Zamknięta społeczność i zagadkowe morderstwa

Po zamieszaniu i feralnej bójce z Kołomyjskim Huber Meyer potrzebuje odpoczynku. Chce na jakiś czas odciąć się od problemów, dlatego zamierza zaszyć się w jednym z podlaskich lasów, a dokładniej w chacie Domana w Narwi.

Tylko że nawet w tym zaciszu nie udaje mu się znaleźć spokoju. To dlatego, że okolicą wstrząsa seria brutalnych morderstw. Meyer postanawia wmieszać się w sprawę i pomóc śledczym.

Wszystko zaczyna się od zagadkowej śmierci kilkuletniego chłopca. Pozbawione krwi ciało Tymka zostaje znalezione w otoczonej lasem kapliczce świętego Huberta. Wygląda to tak, jakby ktoś złożył syna kobiety, która w okolicy nie cieszy się najlepszą opinią, w ofierze.

A to nie koniec. Bo w czasie zbliżonym do morderstwa chłopca, od bardzo precyzyjnego strzału ginie Donat Giza. Człowiek obyty z bronią, prywatnie zapalony myśliwy, ważna persona w kole łowieckim, a zawodowo ksiądz. Okazuje się bowiem, że te dwa morderstwa to dopiero początek…

Balwierz Katarzyny Bondy - polski kryminał

Hubert Meyer na tropie nowej zbrodni

Meyer ma doświadczenie i wiedzę, która będzie niezbędna do wyjaśnienia sprawy. Jednak szybko zdaje sobie sprawę, że w zamkniętej społeczności, w której każdy ma swoje tajemnice, a niechęć do obcych dzieci wysysają z mlekiem matki, wcale nie tak łatwo będzie znaleźć świadków i chętnych do współpracy.

Sprawa komplikuje się, tym bardziej że dotyczy osób, które w okolicy mają rozległą sieć wpływów.

Znacie poprzednie książki Katarzyny Bondy z Huberem Meyerem? Zagadkowa intryga, mylenie tropów, zaskakujące zwroty akcji i ciekawie skrojeni bohaterowie. W Balwierzu Katarzyny Bondy znajdziecie elementy, za jakie czytelnicy cenią kryminały.

Premierę książki zaplanowano na 13 października, a w przedsprzedaży możecie ją już znaleźć w tym miejscu.

Sprawdź też: