Nikt nie musi wiedzieć - nowa książka Katarzyny Bondy Nikt nie musi wiedzieć

Panie Hubercie Meyerze, jak dobrze Pana znowu widzieć! Zapraszamy serdecznie! Już nie mogliśmy się Pana doczekać! 🙂 Tak, tak, Czytelniku, dobrze widzisz. Królowa polskiego kryminału, Katarzyna Bonda, napisała kolejną książkę i oddała spragnionemu światu dobrze znanego bohatera. Czwarty tom serii o psychologu śledczym, zatytułowany Nikt nie musi wiedzieć, pojawi się w księgarniach już 5 maja!

Nikt nie musi wiedzieć Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Nikt nie musi wiedzieć… ale każdy czytelnik chce!

Sprawa Niny Frank, Tylko martwi nie kłamią, Florystka – trzy poprzednie tomy serii zyskały miano bestsellerów. Pisarka jednak odłożyła na półkę postać psychologa śledczego Meyera, by powołać do życia Saszę Załuską i jej Cztery Żywioły. Po prawie dziesięciu latach postanowiła odkurzyć marynarkę uwielbianego przez czytelników pana Huberta i przydzieliła mu kolejne śledztwo. W ten sposób doczekaliśmy się czwartego tomu serii, pt. Nikt nie musi wiedzieć.

Sama autorka poinformowała o tym swoich fanów na profilu na Facebooku:

Wrócił!
I choć miał odpoczywać został wrzucony w najcięższe moralnie zadanie swojego życia:) Wrócili też bohaterowie, których może pamiętacie… Oprócz tego seryjny sprawca, pościg, Zamek w Mosznej, Śląsk i węże 🙉😁
Ale to, co najważniejsze to dylemat, który może kosztować HUBERTA MEYERA nie tylko karierę…

Zarys fabuły

Dziwna sprawa, czekamy na skomplikowane śledztwo, a tu Hubert Meyer bierze trzynastodniowy urlop i zamierza go spędzić na oglądaniu telewizji i piciu tequilli. Ale! Jak dobrze (dla nas, nie dla niego), że raczej mu się to nie uda. Na początku zacznie go bowiem nękać pewna nieznajoma kobieta, wysyłając dość dziwne esemesy. Zaraz później natomiast do jego drzwi zapukają zaprzyjaźnieni policjanci z panią prokurator Weronika Rudy. Trzeba będzie zatem zapomnieć o pilocie i drinkach, na rzecz pomocy w pewnej sprawie.

Otóż… pół roku wcześniej jeden z funkcjonariuszy zastrzelił niebezpiecznego gangstera o pseudonimie Japa. Koledzy chcą uchronić policjanta przed grożącą mu karą. Żeby ten nie poszedł do więzienia, Meyer musi sporządzić lewą ekspertyzę, która skieruje śledztwo na niewłaściwe tory, które uzna śmierć Japy za gangsterskie porachunki.

Potrzebują zastępczej sprawy, tzw. przykrywki, nad którą będą w tym czasie oficjalnie pracować. Decydują się na morderstwo w miejscowości Moszna. Tam, na drodze prowadzącej do zamku znaleziono zmasakrowane ciało młodego chłopaka. Jednak podczas gdy Meyer i Rudy starają się zdemaskować sprawcę, ten zabija ponownie. Dochodzenie się komplikuje, przez posterunek przewijają się kolejni świadkowie, a trop wciąż się urywa. Okazuje się, że profiler policyjny, Hubert Meyer, trafił na najtrudniejsze śledztwo w całej swojej karierze!

***

Nie czekaj do 5 maja na premierę książki Nikt nie musi wiedzieć. Przedpremierowy egzemplarz możesz zamówić już dziś, w tym miejscu. Natomiast cała seria o Hubercie Meyerze dostępna jest pod tym linkiem.

Powiązane artykuły: