Miłość czyni dobrym Katarzyny Bondy - zapowiedź

Jak zapowiada się nadchodząca książka królowej polskiego kryminału? Z pewnością dostarczy nam mnóstwa emocji! Miłość czyni dobrym Katarzyny Bondy to opowieść, w której głównym bohaterem jest bezwzględny, wyrachowany oszust. Czeka nas szalona podróż „śladami makiawelicznego mistyfikatora oraz psychopaty”.

Katarzyna Bonda Miłość czyni dobrym

Trylogia Wiara-Nadzieja-Miłość

Miłość czyni dobrym Katarzyny Bondy to druga część trylogii przestępczej Wiara-Nadzieja-Miłość. Tomy nowej serii nie są połączone linią fabularną ani postacią głównego bohatera, jak na przykład Cztery żywioły Saszy Załuskiej. Wspólny element nowej trylogii Katarzyny Bondy to oparcie fabuły książek na prawdziwych wydarzeniach.

Pierwszy tom serii, czyli powieść Miłość leczy rany, trafił do księgarń w ubiegłym roku. Bonda opisała w nim historię Kazacha Kereja, który zmuszony był popełnić morderstwo w obronie swojego honoru. Uciekając przed konsekwencjami, mężczyzna wyjeżdża do Polski, gdzie rozpoczyna nowe życie jako Igor. Wiąże się z Tośką, młodą studentką. Dziewczyna wie, że ukochany skrywa przed nią mroczną przeszłość… Ta historia miała zostać nieopisana – w czasie zbierania materiałów autorka dostawała pogróżki i była nagabywana. Dopięła jednak swego i wydała powieść po prawie dwóch dekadach od rozpoczęcia pracy nad nią. Jakie fakty zainspirowały pisarkę tym razem?

Katarzyna Bonda Miłość czyni dobrym

Miłość czyni dobrym Katarzyny Bondy

W najnowszej powieści Bonda wzięła na tapetę historię jednego z największych oszustów III RP. Przeniesiemy się zatem do świata luksusu i dużych pieniędzy, który pod błyszczącą skorupką kryje kłamstwa, intrygi i manipulacje. Przygotowując się do napisania książki, Katarzyna Bonda przestudiowała ponad sto dwadzieścia (!) tomów akt sądowych słynnego przestępcy, którego w powieści przedstawiła pod zmienionymi danymi jako Daniela Skalskiego.

Bezwzględny oszust bez mrugnięcia okiem manipuluje ludźmi ze swojego otoczenia – zarówno specjalistami od finansów, jak i zauroczonymi w nim kobietami. Dzięki oszustwom i kradzieżom pnie się po szczeblach kariery. W końcu przenosi się z Polski do Londynu, gdzie konsekwentnie buduje swoją markę finansisty i maklera od funduszy hedgingowych, zmierzając po trupach do celu. Czy jego intrygi wyjdą na jaw?

Sama autorka o swojej najnowszej książce pisze:

To, co Państwu przedstawiam w postaci fabularnej opowieści, jest ledwie kroplą w morzu niegodziwości i krętactw, które miały miejsce w rzeczywistości. Zło, które czynią tacy ludzie, często ukryte jest pod piękną maską, lecz niewiele różni się od krwawych zbrodni, ponieważ tak jak i one zaburza balans oraz bezpowrotnie łamie ludzkie życie.

Oficjalna premiera nowej powieści Katarzyny Bondy odbędzie się 25 listopada 2020 roku. Książkę w dobrej cenie znajdziecie tutaj: Miłość czyni dobrym.

 

Zobacz także: