Żywioły Saszy - Ogień. Serialowa adaptacja powieści Bondy

W ostatnich latach producenci serialów coraz częściej sięgają po powieści polskich autorów, co z pewnością cieszy rodzimych książkoholików. 🙂 Niedawno TUTAJ pisałam Wam o nadchodzącej ekranizacji Króla Szczepana Twardocha, a tu już pojawiają się daty nowych premier! Serial Żywioły Saszy – Ogień na podstawie powieści Katarzyny Bondy startuje na małych ekranach jeszcze w listopadzie!

Żywioły Saszy - Ogień. Serialowa adaptacja powieści Bondy

źródło: Biuro Prasowe TVN Grupa Discovery

Aleksandra „Sasza” Załuska

Nowa produkcja skupia się na losach Aleksandry Załuskiej, głównej bohaterki bestsellerowej serii Żywioły autorstwa Katarzyny Bondy, w skład której wchodzą cztery tomy: Pochłaniacz, Okularnik, Lampiony oraz Czerwony pająk.

Scenariusz do serialu pt. Żywioły Saszy – Ogień powstał na podstawie trzeciego tomu, czyli LampionówAkcja rozgrywa się w Łodzi, do której po siedmiu latach spędzonych w Wielkiej Brytanii przyjeżdża profilerka Aleksandra „Sasza” Załuska. Bohaterka zostaje przydzielona do pracy nad sprawą serii podpaleń i wybuchów. Zadaniem Saszy jest zawężenie kręgu podejrzanych, poprzez stworzenie portretu psychologicznego sprawcy. Śledztwo nie należy jednak do najprostszych, a sama Załuska będzie musiała się zmierzyć także z własną zagmatwaną i mroczną przeszłością.

Katarzyna Bonda Lampiony

Serial Żywioły Saszy – Ogień

Podobno Katarzyna Bonda otrzymywała propozycje ekranizacji swojej prozy już parę lat temu. Autorka uważała jednak, że twórcy serialowi nie poradzą sobie z napisaniem dobrego scenariusza.

Widocznie na szczęście znalazła się jednak właściwa osoba na właściwym miejscu i już niedługo będziemy mogli obejrzeć 7 odcinków pierwszego sezonu. Premiera serialu odbędzie się 17 listopada tego roku. Reżyserem serialowej adaptacji jest Kristoffer Rus.

A kogo zobaczymy na ekranie? W rolę głównej bohaterki wcieliła się Magdalena Boczarska. Do obsady należą także: Mirosław Haniszewski, Marcin Czarnik, Piotr Cyrwus, Arkadiusz Jakubik, Andrzej Konopka, Jerzy Trela, Aleksandra Konieczna, Krzysztof Dracz, Piotr Srebrowski, Erika Karkuszewska, Mikołaj Woubishet, Jędrzej Hycnar, Helena Englert i Sebastian Stankiewicz.

Jak myślicie – czy serial powtórzy sukces pierwowzoru? Będziecie oglądać? Dajcie znać w komentarzach!

Powiązane artykuły: