Kierunek Polska

Kierunek Polska to świetny pomysł na obranie wakacyjnego kursu podczas spędzania tegorocznego urlopu. Jak wiemy, ze względu na pandemię koronawirusa, podróżowanie między krajami odbywa się w zaostrzonym rygorze sanitarnym. Podobne zasady obowiązują w popularnych kurortach wakacyjnych. Poza tym część z nas, w obawie o zdrowie swoje i bliskich po prostu w tym roku rezygnuje z dalekich wypraw. W związku z tym tegoroczne lato to dobra okazja, by poznać niezwykłe i urokliwe miejsca w kraju.

Przygotowaliśmy dziś dla was zestawienie, w którym znajdziecie nietuzinkowe i praktyczne przewodniki turystyczne. Dzięki nim nie zgubicie się na żadnym szlaku i poznacie niezwykłe miejsca w Polsce, które zasługują na szczególną uwagę – od Mazur aż po góry. Gotowi? Zaczynamy!

Kierunek Polska

fot. pixabay.com/ Free-Photos

Warmia i Mazury - kup na TaniaKsiazka.plKierunek Polska – Warmia i Mazury

W tym przewodniku znajdziecie najlepsze bazy noclegowe, jak i godne odwiedzin restauracje, knajpy, a także miejsca, w których można obcować ze sztuką. Poza tym nie zabraknie tu również opisów licznych atrakcji, które z pewnością zainteresują prawdziwych miłośników sportów i aktywnego wypoczynku. Jednak autorka szczególną uwagę poświęca miejscom, które wyróżnia duch slow life.

Kierunek Polska – Podlasie i SuwalszczyznaPodlasie i Suwalszczyzna - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Urokliwe miasteczka, drewniane cerkwie, białowieskie żubry, unikatowe parki narodowe czy znakomita kuchnia i mnóstwo szlaków dla aktywnych. Wszystko to znajdziecie właśnie w tym regionie, po którym przeprowadzi was ten przewodnik. Nie brakuje tu rezydencji, pałacyków i dworków. Zachowane historyczne miasta i wsie przechowują pamiątki świadczące o wielokulturowej i wieloreligijnej mieszance, jaka przez wieki tworzyła ten region.

Kierunek Polska Kierunek Polska – Odetchnij od maista. Podróże z dzieckiem

Przekonajcie się, że podróżowanie z dzieckiem może być łatwe i przyjemne. Takie przedsięwzięcie nie wymaga też wzmożonych, logistycznych przygotowań. Gdzie się udać z maluchem, by wypocząć, a jednocześnie zapewnić dziecku moc atrakcji? Podzielona na pięć części książka z powodzeniem może pełnić funkcję przewodnika. Jest agroturystyka w rozdziale „Las i łąki”, są domki i apartamenty „Nad morzem”, klimatyczne noclegi w pobliżu „Jeziora”, domy gościnne „W górach” i w końcu „Hotele”, w których można odpocząć w pięknym i kameralnym otoczeniu.

Kierunek Polska – Polska na czterech kółkachPolska na czterech kółkach - kup na TaniaKsiazka.pl

To przewodnik idealny dla wszystkich, którzy uwielbiają podróżować kamperem. Znajdziecie tu 22 autorskie trasy, dzięki którym będziecie mogli podziwiać niezwykłe krajobrazy przyrodnicze. Do tego dziesiątki rekomendowanych miejsc parkingowo-noclegowych oraz obszerny katalog kempingów w Polsce. A poza tym setki praktycznych porad i sprytnych rozwiązań, by życie w kamperze uczynić wygodniejszym.

Kierunek Polska Kierunek Polska – Polska niezwykła

To turystyczny atlas samochodowy, który warto mieć w każdym aucie. Znajdziecie tu nie tylko mapy dróg, ale także opisy kilku niezwykłych miejsc, które warto zobaczyć w danym regionie. To aż trzynaście kategorii niezwykłych miejsc jak zabytki techniki, obiekty militarne, imprezy regionalne, miejsca z klimatem, historie niezwykłe.

Kierunek Polska – Toruń, Bydgoszcz i kujawsko-pomorskieToruń, Bydgoszcz i kujawsko-pomorskie - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Ten przewodnik odkryje przed wami wiele urokliwych i klimatycznych miejsc z regionu. Są to ruin zamków, romańskich kościołów, średniowiecznych miasteczek czy malowniczych jezior. Nie zabraknie też czegoś dla bardziej aktywnych turystów – szlaki piesze, rowerowe i spływy kajakowe. Poza tym w zasięgu wzroku znajdziecie też wiele uzdrowisk, gdzie naładujecie baterie na dalszą część roku.

Kraków i jego klejnoty - kup na TaniaKsiazka.plKierunek Polska – Kraków i jego klejnoty

Czy wiecie, że Kraków dla cudzoziemców wraz z Pragą i Wiedniem jest największą atrakcją turystyczną Europy Środkowej? Dlatego też każdy Polak powinien zobaczyć to miasto chociaż raz! W tym poradniku przeczytacie nie tylko o miejscach wartych zobaczenia, ale też poznacie historię tego miejsca. Ponieważ tu każdy kamień ma do opowiedzenia coś interesującego.

Kierunek Polska – BieszczadyKierunek Polska

W tym przewodniku znajdziecie wszystko, czego chcielibyście dowiedzieć się o tym malowniczym regionie. Opis historii, kultury, zabytków, przyrody, geografii, szlaków turystycznych, propozycje wycieczek, mapy poglądowe i informacje praktyczne. Nie pozostaje nic innego, jak spakować go do plecaka i ruszyć przed siebie!

Główny Szlak Beskidzki - kup na TaniaKsiazka.plKierunek Polska – Główny Szlak Beskidzki

To poradnik dla wszystkich miłośników górskich wędrówek. Przewodnik zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB) najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Poza tym znajdziecie tu uwagi praktyczne, dotyczące planowania wędrówki czy ciekawostki krajoznawcze i przyrodnicze oraz informacje teleadresowe schronisk PTTK.

Dajcie znać, czy wyruszycie w podróż po Polsce, a jeśli tak, to dokąd!