Książki dla dzieciPolecamyZapowiedzi i nowości

Klasyka Świetlika – ulubione lektury w nowej odsłonie z Wydawnictwa Świetlik

Klasyka Świetlika - ulubione lektury w nowej odsłonie z Wydawnictwa Świetlik Klasyka Świetlika - ulubione lektury w nowej odsłonie z Wydawnictwa Świetlik (1)

Spójrzcie na zdjęcie poniżej. Na pewno doskonale znacie te lektury. Mnie na samą myśl o czasach, gdy nauczycielka polskiego zadała je do przeczytania – łezka kręci się w oku. Fajnie było być dzieckiem i zanurzać się w tych prostych, ale mądrych, bajecznych historiach. Tym bardziej zazdroszczę dzieciakom, które po raz pierwszy zetkną się z tymi powieściami w nowej odsłonie od Wydawnictwa Świetlik. Obie książki ukazały się jako pierwsze części serii Klasyka Świetlika. 

Klasyka Świetlika na TaniaKsiazka.pl >>

Klasyka Świetlika – ulubione lektury najmłodszych w nowej szacie graficznej!

Będąc w szkole podstawowej każdy z nas czytał takie lektury jak Doktor Dolittle i jego zwierzęta Hugh Loftinga czy Król Maciuś Pierwszy Janusza Korczaka.  Patrząc na odświeżone wydania obu książek odnoszę wrażenie, że dzieci w zbliżającym się roku szkolnym z jeszcze większą ochotą zapoznają się z przygodami głównych bohaterów tych historii. Na załączonym obrazku widać bowiem, że zgodnie z claimem, pozycje z Wydawnictwa Świetlik to książki, które rozjaśniają dzieciom świat. 😉

Oba prezentowane tytuły należą do nowego cyklu Klasyka Świetlika. Oprócz tych, które już czekają na Was na półkach księgarni, będzie w nim można znaleźć zbiór najpiękniejszych dzieł literatury klasycznej dla dzieci – polskiej oraz zagranicznej. Docelowo selekcja ma obejmować same znane opowieści, w których zakochują się kolejne pokolenia młodych czytelników. Przede wszystkim te utwory, które zapisały się w kanonie dziecięcej literatury, dzięki uniwersalnym wartościom i ponadczasowym przesłaniom. Dlatego też już wkrótce do opowiastek o małym królu oraz sympatycznym lekarzu zwierząt dołączą m.in.: Pinokio, Tajemniczy ogród i Opowieść wigilijna.

Piękne ilustracje Silvii Pizzati

Autorką ilustracji do pierwszych tytułów z serii Klasyka Świetlika jest Silvia Pizzati, artystka odpowiedzialna za opracowanie graficzne takich historii jak, m.in. Republika Ptaków Jessici Miller czy Misiu, wróć Anny Włodarkiewicz. Ilustratorka może się pochwalić zwycięstwem etapu ilustracyjnego konkursu: „Piórko 2022. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Pierwsze miejsce zagwarantowała jej szata graficzna przygotowana do książki pt. Brerep! Soni Miniewicz. A jeśli kolekcjonujecie zakładki do książek, to bardzo możliwe, że macie jej prace w swoich zbiorach. Od maja bowiem spod jej ręki wychodzi nowa seria zakładek księgarni TaniaKsiazka.pl.

Książki Doktor Dolittle i jego zwierzęta Hugh Loftinga oraz Król Maciuś Pierwszy Janusza Korczaka z Wydawnictwa Świetlik znajdziecie na tej wirtualnej półce.

Czytajcie także: