Kolejna książka Margaret Atwood

Serial na podstawie bestsellerowej książki Opowieść podręcznej zdobył niedawno dwa Złote Globy, a sama książka stała się światowym fenomenem. Tymczasem jej autorka kanadyjska pisarka i poetka doczekała się na polskim rynku tłumaczenia swojego kolejnego tytułu. Czy nowa książka Margaret Atwood zatytułowana Pani Wyrocznia dorówna sławie Podręcznej? Sprawdźcie, o czym opowiada.

Książka zaczyna się od słów:

„Zaplanowałam swoją śmierć z wielką uwagą, czyli zupełnie inaczej niż moje życie, które cały czas płynęło z jednego brzegu na drugi, pomimo moich usilnych prób, aby mieć nad nim jakąkolwiek kontrolę.”

I opowiada o kobiecie, która uciekając od teraźniejszości, fałszuje swoją śmierć, po czym “odradza się” w małej, włoskiej wiosce. Życie Joan Foster ma wiele płaszczyzn. Najpierw walczyła z nadwagą, teraz ma figurę, której mogłaby pozazdrościć jej każda kobieta. Kiedy pisała gotyckie romanse pod pseudonimem, była sławna, ale anonimowa, a kiedy się ujawniła, jej popularność wzniosła się na nowe wyżyny. Jednak każda zmiana niesie za sobą określoną cenę. W końcu Joan Foster postanawia się “ulotnić” i zacząć wszystko od nowa.

“Jak mogę sypiać z tym konkretnym mężczyzną? Zdecydowanie tylko prawdziwa miłość może usprawiedliwić mój brak gustu.“

Kolejna książka Margaret Atwood, która udowadnia, jak wielki talent ma ta autorka 

Podobno właśnie tą książką Margaret Atwood udowadnia, że jest jedną z najważniejszych pisarek naszych czasów. Pani Wyrocznia to książka zarówno zabawna, jak i nostalgiczna, niezwykle złożona i jednocześnie prosta w odbiorze. Autorka ma niezwykły talent do kreowania postaci z krwi i kości, także tych drugoplanowych i opowiadania o takich problemach, jak przemoc, trudne dorastanie, czy złożoność relacji matki i córki w sposób unikatowy i niezwykle świeży.

Powiązane: ZŁOTE GLOBY 2018 – KTÓRE SERIALE I FILMY NA PODSTAWIE KSIĄŻEK UZYSKAŁY NOMINACJE I WYGRAŁY NAGRODY?

Książka, której nie można przegapić 

Dzięki tej książce dowiadujemy się, jak wiele różnych odcieni może mieć nasza osobowość i to w co wierzymy. Ile prawd kryje się w jednej osobie i która jest rzeczywiście autentyczna?

Sięgnijcie po najnowszą książkę Margaret Atwood. Jest zupełnie inna niż Opowieść podręcznej i niepozbawiona humoru, co jest niezwykle rzadkie dla dzieł tej autorki. Ta książka nie może przejść niezauważona, kiedy powstała z talentu tak wyśmienitej pisarki, jak Atwood.