Ciekawostki o książkachEkranizacje i adaptacjeEventyFilmy na podstawie książekPolecamy

Złote Globy 2018 – Które seriale i filmy na podstawie książek uzyskały nominacje i wygrały nagrody?

Złote Globy 2018

Wczorajsze, 75. Złote Globy 2018 były niezwykle emocjonujące. Ta jedna z największych imprez w świecie filmowym i serialowym nie tylko pokazała, które filmy będą się liczyły w walce o tegoroczne Oscary, ale także przebiegała w cieniu niezwykle głośnej afery seksualnej z udziałem znanych gwiazd Hollywood, która od kilku miesięcy nie schodzi z tytułów pierwszych stron gazet w Stanach Zjednoczonych. Dla nas książkoholików ważny jest także fakt, że wiele filmów i seriali, które były nominowane i dostały nagrody są oparte na bestsellerowych książkach. Sprawdźcie, które i sięgnijcie po nie jeszcze zanim “pojawią” się w kinach.

Złote Globy 2018

Które seriale i filmy na podstawie książek uzyskały nominacje i wygrały nagrody?

Opowieść podręcznej - kup na TaniaKsiazka.plOpowieść podręcznej Margaret Atwood

Opowieść podręcznej to niezwykle głośna książka, której popularności dorównał serial na jej podstawie. Główną rolę w adaptacji zagrała Elisabeth Moss. Aktorka właśnie wczoraj otrzymała za swoją kreacje Złoty Glob 2018. Serial otrzymał również statuetkę w kategorii: Najlepszy serial dramatyczny, pokonując między innymi Grę o tron i Stranger Things. Książka pokazuje dystopijny świat, w którym prawa kobiet zostały zatrważająco zmarginalizowane.

Gra o tron - kup na TaniaKsiazka.pl

Gra o tron George R.R. Martin

Gra o tron to oczywiście serial/książka, których nie trzeba przedstawiać. Co ciekawe fenomenalna adaptacja z zeszłego roku nie otrzymała w tym rozdaniu Złotych Globów żadnej statuetki i generalnie została pominięta w wielu kategoriach. Nie zmienia to jednak faktu, że serial gromadzi, co roku przed ekranami rekordową liczbę widzów. Książka na bazie, której powstał, opowiada o siedmiu rodach i ich krwawej walce o tron.

Wielkie kłamstewka - kup na TaniaKsiazka.pl

Wielkie kłamstewka Moriarty Liane

Wielkie kłamstewka to serial, o którym pisałam już wcześniej. Informacje znajdziecie tutaj>>> W adaptacji książki Moriarty Liane zagrały wielkie gwiazdy, między innymi: Nicole Kidman i Reese Witherspoon. I właśnie Nicole Kidman otrzymała wczoraj statuetkę za rolę w tym serialu. W sumie adaptacja zgarnęła aż 4 nagrody. Książka/serial opowiada o trzech kobietach, matkach, żonach, które spotykają się pewnego pozornie zwykłego dnia. W tle popełniono zbrodnie, ktoś kłamie, a sieć drobnych kłamstewek zaczyna powoli się zacieśniać.

Tamte dni, tamte noceTamte dni, tamte noce André Aciman

Tamte dni tamte noce to książka z 2007, której adaptacja otrzymała 2 nominacje do tegorocznych Złotych Globów. Film jest wymieniany jako poważny pretendent do Oscara. Książka opowiada o miłości, która narodziła się między dwoma mężczyznami, nastolatkiem i stypendystą. Co ciekawe po skandalu seksualnym z Kevinem Spacey’em nagrano jeszcze raz sceny do filmu z zupełnie innym aktorem.

Obca - kup na TaniaKsiazka.plObca Diana Gabaldon

Obca (Outlander) to seria książek, które stały się światowymi bestsellerami, nic więc dziwnego, że adaptacja na ich podstawie przyciągnęła uwagę widzów i krytyków. Serial otrzymał jedną nominację do tegorocznych Złotych Globów dla najlepszej aktorki Caitriony Balfe. Obca to połączenie romansu, erotyki, fantasy i niezwykłej przygody. Koniecznie sprawdźcie.

13 powodów - kup na TaniaKsiazka.pl13 powodów Jay Asher

13 powodów to książka, która przyniosła autorowi światową sławę. Porusza niezwykle trudny temat samobójstw wśród nastolatków. Adaptacja książki otrzymała w tym roku nominację do Złotych Globów w kategorii najlepsza aktorka dla Katherine Langford.

Gra o wszystko - kup na TaniaKsiazka.plGra o wszystko  Molly Bloom

Gra o wszystko to książka, która 5 stycznia “wchodzi” na ekrany polskich kin. Film na jej podstawie otrzymał już 11 nominacji do różnych nagród, w tym właśnie do Złotych Globów, chociaż zapewne na tym się nie skończy. Gra o wszystko to powieść biograficzna o Molly Bloom, narciarce, która krok po kroku stworzyła nielegalny klub hazardowy, gdzie w pokera grały takie gwiazdy jak Leonardo DiCaprio. Jednak jej passa nie trwa długo. O “swoje” upomniało się FBI.

Grzesznica - kup na TaniaKsiazka.plGrzesznica Petra Hammesfahr

Grzesznica to serial na podstawie książki: Petra Hammesfahra z 2014 roku, emitowany obecnie na Canal+. Książka została wznowiona i będzie miała swoją premierę 31 stycznia. Główną rolę w serialu gra Jessica Biel, a adaptacja była nominowana w tym roku aż w dwóch kategoriach. W obu przegrała z Wielkimi kłamstwami. Książka opowiada o pozornie niepoczytalnej kobiecie, Corze, która pewnego dnia morduje na plaży mężczyznę. Czy rzeczywiście zrobiła to, żeby zamieszkać z nim pod wodą? Co się kryje w umyśle kobiety?

eBook Einstein. Jego życie, jego wszechświat - kup na TaniaKsiazka.plEinstein. Jego życie, jego wszechświat Walter Isaacson

Einstein. Jego życie, jego wszechświat Waltera Isaacsona to fenomenalna biografia słynnego fizyka. Geoffrey Rush, aktor grający w adaptacji był nominowany do nagrody za Najlepszą rolę męską w serialu na jej podstawie. Adaptacja otrzymała już 14 nominacji do różnych prestiżowych nagród.

 

Czy znacie już książki, których adaptacje filmowe i serialowe zostały docenione w staraniach o tegoroczne Złote Globy?