Ekranizacje i adaptacje

Komórka Stephena Kinga – kolejna ekranizacja powieści mistrza grozy

cell622

Stephen King jest wybitnym autorem powieści grozy i co do tego nikt raczej nie powinien mieć wątpliwości. Jego dzieła od lat zachwycają i jednocześnie przerażają miliony czytelników na całym świecie. Cieszący się gigantyczną popularnością pisarz jest zapewne zachwycony również tym, że opinię tę podzielają także producenci z Hollywood. W skutek czego powstało już wiele filmów na podstawie jego książek i drugie tyle z pewnością jeszcze ujrzymy w przyszłości.

Jednym z obecnie powstających projektów filmowych bazujących na twórczości Kinga jest Cell. Ekranizacja książki Stephena Kinga o takim samym tytule, zaś w Polsce wydanej pod nazwą Komórka. Pierwsza wzmianka o planach produkcji pojawiła się w 2012 roku. Z kolei jego premiera nastąpi w 2016 roku, nie jest jednak znana konkretna data tego wydarzenia.

W głównych rolach zobaczymy bardzo znane nazwiska z branży, między innymi Samuela L. Jacksona (Pulp Fiction, Nienawistna ósemka) oraz Johna Cusacka (1408, Być jak John Malkovich). Reżyserem filmu jest Tod Williams (Paranormal Activity 2). Scenariusz został napisany przez Stephena Kinga a jego korekty dokonał Adam Alleca.

Stephen King powiedział, że cieszyła go praca nad filmem Cell i że jest zadowolony z końcowego efektu. Pochwalił również samego reżysera, mówiąc: „Kip Williams zrobił straszny i bardzo interesujący film, ale po jego obejrzeniu możesz chcieć odłożyć swoją komórkę do zamrażarki.”

Komórka autorstwa Stephena Kinga to horror w którym głównym winowajcą tragicznych zdarzeń jest technologia. Osoby odbierające telefon komórkowy ogarnia kompletne szaleństwo. Tajemniczy impuls przesyłany do aparatu przemienia rozmówcę w bezwzględne i bezmyślne stworzenie. Grupa ludzi, która przetrwała, walczy o życie. Muszą oni znaleźć i powstrzymać sygnał nim będzie za późno.