Kontynuacja powieści Kinga

Stephen King na dobre zapisał się już na kartach historii, jako najsłynniejszy twórca literatury horroru i grozy. Jego powieści wciąż zyskują nowych zwolenników i cieszą się zainteresowaniem kolejnych pokoleń. A chociaż pisarz ma już 73 lata, nic nie wskazuje na to, by wybierał się na emeryturę. Co więcej, kolejne doniesienia sugerują, że wciąż ma głowę pełną kreatywnych pomysłów i zamierza je realizować. W związku z tym sieć obiegła właśnie wiadomość, że planowana jest kontynuacja powieści Kinga, którą stworzył we współpracy z Richardem Chizmarem. Jeśli jesteście fanami mistrza grozy, to z pewnością już domyśliliście się, że chodzi tu o książkę pt. Pudełko z guzikami Gwendy.

Kontynuacja powieści Kinga

Kontynuacja powieści Kinga, czyli Pudełko z guzikami Gwendy 3

Na początku warto tutaj uporządkować pewne sprawy. Chociaż w Polsce nie mamy jeszcze tego wydania, to wspomniana historia doczekała się już jednej kontynuacji pt. Gwendy’s Magic Feather, co możemy tłumaczyć, jako Magiczne pióro Gwendy. Książkę napisał sam Richard Chizmar, który otrzymał na to zgodę od Stephena Kinga. Mistrz grozy w tym czasie nie mógł przyłączyć się do jej pisania, ponieważ wtedy zajęty był zupełnie innymi projektami. Spodobał się mu jednak pomysł Chizmara i tak oto czytelnicy mogli poznać dalsze losy Gwendy, dziejące się 25 lat po wydarzeniach z pierwszego tomu.

O trzeciej części przygód tej bohaterki fanów poinformował Richard Chizmar na swojej stronie i w mediach społecznościowych:

Stephen King i Richard Chizmar pracują ciężko nad tomem trzecim. Na razie brak szczegółów na temat publikacji, ale będzie to pełnometrażowa powieść.

Natomiast King na swoim Twitterze dodał:

Jej historia nie jest nawet bliska ukończenia.

I chociaż ostatnia informacja mistrza grozy może nie napawać optymizmem, to sam fakt, że pisarze znów współpracują nad kontynuacją przygód Gwendy to wystarczająco dobra wiadomość. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne informacje.

Ten czas może umilić wam zapoznanie się z historią pt. Pudełko z guzikami Gwendy lub inne powieści Stephena Kinga. Sprawdźcie!