Okładka nowej powieści Stephena Kinga!To już potwierdzone info! Okładka nowej powieści Stephena Kinga właśnie ujrzała światło dzienne. Co prawda istnieje pewnie wąska grupa społeczna, która ma już dość tego nazwiska. Bo trudno się nie zgodzić z tym, że ostatnio w świecie literatury czytelnik jest niemal zarzucany newsami dotyczącymi mistrza grozy. Jednak zdecydowana większość z pewnością nie ma nic przeciwko i wręcz czeka z niecierpliwością na kolejne informacje. Z tym większą przyjemnością przedstawiamy wam dzisiejsze wieści.

Okładka nowej powieści Stephena Kinga

Warto wspomnieć tutaj, że rzecz tyczy się powieści pt. Gwendy’s Button Box. Stephen King napisał ją wspólnie z Richardem Chizmarem. Skąd pomysł na taki duet? Otóż mistrz grozy miał pomysł na fabułę oraz jej rozwinięcie. Zabrakło mu jednak weny na ostatnią część – zakończenie. I tu właśnie z pomocą przyszedł mu Chizmar, który podsunął pomysł na finał.

Czego może spodziewać się czytelnik po najnowszej książce Kinga? Akcja powieści rozgrywa się w Castle Rock. Fikcyjne miasteczko w stanie Maine jest dobrze znane wszystkim miłośnikom twórczości pisarza. Na rynku istnieje już bowiem kilka powieści, których akcja umieszczona jest właśnie tam.

Do Castle View z Castle Rock prowadzą trzy drogi: Trasa 117, Pleasant Road i Schody samobójców. Każdego dnia latem 1974 dwunastoletnia bohaterka, Gwendy Peterson decydowała się na schody podtrzymywane na mocnych, żelaznych śrubach nad klifem. Gdy już docierała na szczyt, łapała oddech i rozkoszowała się widokami. W tle rozchodził się krzyk bawiących się dzieci. Gdzieś z oddali dochodził dźwięk piłeczki bejsbolowej odbijanej od drewnianego kija. Wiedziała, że to właśnie czas treningu Ligi Seniorów, którzy przygotowywali się na charytatywny mecz z okazji Święta Pracy.

Jeden z tych wielu dni wyróżnia się wśród innych. Wszystko za sprawą obcego mężczyzny, który zaczepia Gwendy słowami: „Hej dziewczynko. Podejdź tu, pogadamy sobie”. Nieznajomy ubrany jest w czarne dżinsy, płaszcz i białą koszulę. Na głowie ma czarny kapelusz. Jak się okaże, to właśnie on zacznie pojawiać się w najgorszych koszmarach dziewczyny.

Premiera powieści w Stanach przewidywana jest na maj tego roku.

Wszystkie książki Stephena Kinga znajdziecie tutaj.