Amerykańscy bogowie - kup na TaniaKsiazka.pl

Kontynuacja Amerykańskich Bogów - kup na TaniaKsiazka.plDobra wiadomość dla wszystkich fanów Neila Gaimana. Kontynuacja Amerykańskich Bogów to już potwierdzona informacja! Tak, tak, ci, którzy czekali na ten moment z utęsknieniem, w końcu mogą odetchnąć z ulgą i zacząć zacierać ręce z niecierpliwości.

Na kontynuację losów bohaterów, których pokochał cały czytelniczy świat, trzeba jeszcze jednak trochę poczekać. W obliczu tej niesłychanie dobrej nowiny z pewnością wielu z was jest w stanie dać pisarzowi odrobinę swobody i czasu.

Kontynuacja Amerykańskich Bogów – kilka słów od autora

O swoich planach Gaiman poinformował fanów przy okazji wywiadu związanego z ekranizacją powieści Amerykańscy Bogowie. Przypominamy, że projekt ten będzie miał postać serialu. Za jego produkcję oraz scenariusz odpowiadają Bryan Fuller i Michael Green. Reżyserią zajął się David Slade. Nad całością czuwa oczywiście sam Neil Gaiman. Premiera serialu w USA miała miejsce 30 kwietnia  2017 roku, czyli całkiem niedawno.

Neil Gaiman we wspomnianym wywiadzie zaznaczył, że jego największym problemem jest fakt posiadania tylko jednego ciała i jednego kompletu palców. Autor pracował i pracuje nad wieloma projektami, które są dla niego priorytetowe. Chodzi tu przede wszystkim o kontynuację powieści pt. Nigdziebądź, która, jak twierdzi pisarz, obecnie zaprząta mu głowę.

Następnie ma w planach wydanie książki dla dzieci. Bo pomysłów na taki projekt również mu nie brakuje. Co więcej, pisarz dodaje, że właśnie te myśli najbardziej nie dają mu spokoju i domagają się jak najszybszego przelania na papier.

Kontynuacja Amerykańskich Bogów – plan na przyszłość

Gdzie w tym wszystkim miejsce na kontynuację Amerykańskich bogów? Gaiman zaznaczył, że zabierze się za to dopiero po ukończeniu wspomnianych wyżej projektów. Pod warunkiem, że wciąż będzie miał na to chęci.

Nie martwcie się jednak! Pisarz twierdzi, że chęci na razie są i to prawdopodobnie spore. Oto co miał do powiedzenia w tej sprawie:

Były chwile, (…) kiedy mówiłem: Dobra, nikt nie wie o fabule „Amerykańskich bogów 2” tyle co wy, ale muszę wam powiedzieć, że ten wers, który brzmi jak kawałek dialogu nadający się do wyrzucenia, stanie się istotny. Albo ta mała scena(…), która wydaje się banalna, stanie się pewnego dnia ważna i jeśli dotrzemy do sezonu piątego, będziemy jej potrzebować, więc zostawcie ją w tym miejscu.

Tropów fabuły kontynuacji należy szukać w zbliżającej się ekranizacji. Być może przy okazji odkryjecie w sobie duszę detektywa? Tak czy inaczej, nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne informacje w tej sprawie.

Wszystkich zainteresowanych twórczością Neila Gaimana odsyłamy tutaj.