Kroniki wampirów Anne Rice - powstanie serial

Niedawno sieć obiegła wiadomość, że AMC kupiło prawa do książkowych serii: Kroniki wampirów Dzieje czarownic z rodu Mayfair Anne Rice. W skład obu wchodzi aż 18 książek, a cykle fabularnie się zazębiają. Zatem to już pewnie, że AMC Studios zajmie się przeniesieniem tych historii na ekrany telewizyjne. Anne Rice wraz z synem, Christopherem, zgodnie z umową będą czuwać nad produkcją jako producenci wykonawczy. 

Kroniki wampirów Anne Rice - powstanie serial. Sprawdź Wywiad z wampirem w TaniaKsiazka.pl

Kroniki wampirów Anne Rice – powstanie serial

AMC Studios jest odpowiedzialne za stworzenie niektórych z najbardziej kultowych seriali telewizyjnych współczesnej epoki –  powiedział Christopher Rice. – Wszyscy członkowie Team Anne, w tym mój wieloletni partner produkcyjny, najlepiej sprzedający się pisarz New York Timesa, Eric Shaw Quinn, są zarówno podekscytowani, jak i ukojeni, wiedząc, że niektórzy z naszych najbardziej cenionych bohaterów, od wampira Lestata i wiedźmy Rowan Mayfair, badaczy zjawisk paranormalnych z Zakonu Talamasca po potężnego ducha Lashera, są teraz bezpieczni w rękach tych zdolnych innowatorów, którzy posiadają zarówno globalny zasięg, jak i bogate doświadczenie.

Wywiad z wampirem - sprawdź w TaniaKsiazka.plKroniki wampirów Anne Riece były już ekranizowane. W połowie lat 90. w kinach pojawiła się filmową adaptacją powieści otwierającej serię – Wywiadu z wampirem. W główne role wcielili się Brad Pitt i Tom Cruise. Z kolei w 2002 roku premierę miał film Królowa potępionych na podstawie trzeciej części Kronik.

Być może wraz ze zbliżającym się powstaniem serialu możemy się spodziewać kolejnych wydań Kronik wampirów i Dziejów czarownic z rodu Mayfair? W tym momencie polskich wydań większości z tych książek trzeba szukań w bibliotekach i antywariatach. Regularnie ukazują się wznowienia Wywiadu z wampirem. To pewnie nadal zasługa filmu, który mimo ponad 25 lat, jakie minęły od jego premiery, wciąż cieszy się dużą popularnością. Aż sama nabrałam ochoty, żeby go ponownie obejrzeć 😉

Będziemy śledzić informacje o tej produkcji, a Was odsyłamy do książek Anne Riece. Możecie je znaleźć w tym miejscu