Krótka historia o długiej miłości - kup na TaniaKsiazka.pl

Krótka historia o długiej miłości to książka, której premiera przewidywana jest na 12 lutego 2018 roku. Przypadnie ona do gustu wszystkim miłośnikom literatury faktu i polskich reportaży. Angelika Kuźniak i Ewelina Karpacz-Oboładze opisały historię, która chwyta za serce i przywraca wiarę w miłość. Obie autorki są uhonorowane licznymi nagrodami i prestiżowymi wyróżnieniami, a najnowszą publikacją potwierdzają, że otrzymały je nie przez przypadek. Wiadomo nie od dziś, że to życie pisze najlepsze scenariusze. Potwierdza to historia bohaterów, o których odbiorcy będą mieli okazję przeczytać w prezentowanej dziś książce. Koniecznie to sprawdźcie!

Krótka historia o długiej miłości – taka miłość zdarza się tylko raz

Głównymi bohaterami tej książki są Mała i Ju, a dokładniej, ukrywający się pod takimi pseudonimami Wiesława Pajdak i Jerzy Śmiechowski. Łączniczka i żołnierz Polski Podziemnej, walczący z niemieckim okupantem. Oboje po II wojnie światowej, za działalność niepodległościową, zostali skazani na długie lata stalinowskiego więzienia. To właśnie tam spotkało ich najgorętsze uczucie. A ich historia stała się opowieścią o miłości, w którą trudno uwierzyć.

Początek ich znajomości nie należał do najłatwiejszych. Rozmowy prowadzili za pomocą alfabetu Morse’a. Kawałkiem metalu lub knykciem stukali w dzielącą ich ścianę. Aż pewnej nocy ona opowiedziała mu całą historię Tristana i Izoldy. A wkrótce potem przeniesiono ich do zupełnie innych i odległych więzień. Nie przeszkodziło to jednak ich znajomości. Pisali do siebie listy, a w jednym z nich Ju tak pisał do Małej: „Cóż za radość szalona – otrzymałem dwa listy od Ciebie. Dwa nowe strumienie otuchy…”. Jest coś jeszcze bardziej niezwykłego w całej tej opowieści. Para pierwszy raz zobaczyła się na własnym ślubie. Pierwszy raz bez krat, siatek i zasuw.

Czy można wyobrazić sobie coś bardziej romantycznego i przejmującego? Krótka historia o długiej miłości to reportaż, który wyciśnie łzy nawet z największych twardzieli. Po raz kolejny życie udowadnia, że nie ma sobie równych wśród scenarzystów.

Książkę znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!