Krwawy księżyc Jo Nesbo - skandynawska nowość Krwawy księżyc Jo Nesbo

Prawie półtora roku po ukazaniu się Zazdrości, na półkach księgarni pojawił się Krwawy Księżyc Jo Nesbo. Trzeba przyznać, że norweski pisarz dość długo kazał fanom czekać na kolejny owoc swojej wyobraźni. Biorąc jednak pod uwagę, jak fascynujące i wciągające są te jego powieściowe owoce, chyba wszyscy zgodnie możemy powiedzieć, że dla takiej literatury warto zapomnieć, że płynie czas.

Krwawy księżyc Jo Nesbo na TaniaKsiazka.pl >>

Krwawy Księżyc Jo Nesbo – nowość od mistrza skandynawskiego kryminału

Sięgając po najnowszą książkę Jo Nesbo, poznacie byłego policjanta Harry’ego Hole’a. I to akurat w momencie, gdy jego życie się rozpadło, a rozpacz doprowadza go do ostateczności. W akcie desperacji leci do Los Angeles, by tam zapić się na śmierć. Na miejscu przesiaduje w barze i zgodnie z planem, nieubłaganie stacza się na dno. Wlewając w siebie alkohol, poznaje Lucille – podstarzałą aktorkę, która również ma ogromny problem. Jest zadłużona na prawie milion dolarów! Dług zaciągnęła u kartelu narkotykowego, więc brak spłaty może ją kosztować życie. Informacja ta powoduje, że Harry trzeźwieje. Wychodzi z ciągu alkoholowego i postanawia pomóc poznanej kobiecie – wyciągnie ją z rąk przestępców.

W tym samym czasie w rodzinnym Oslo ekspolicjanta zostają zamordowane dwie dziewczyny. Podejrzany o te zbrodnie bogaty potentat na rynku nieruchomości wynajmuje Harry’ego, ponieważ wierzy, że ten jest w stanie udowodnić jego niewinność. Okazuje się, że ta sprawa może wspomóc jego obietnicę złożoną nowej znajomej. Jeśli Hole w ciągu dziesięciu dni znajdzie prawdziwego zabójcę, dostanie pieniądze, którymi spłaci długi Lucille.

Detektyw nie ma czasu do stracenia. Szybko zbiera zespół ludzi, którzy mają mu pomóc osiągnąć cel. W grupie wsparcia znajduje się taksówkarz handlujący narkotykami, chory na raka psycholog i skorumpowany policjant. Czasu jest coraz mniej, morderca kpi z pracy Harry’ego, wodząc go za nos, przez co ten popełnia niepotrzebne błędy. Zegar tyka, a nad Oslo już niedługo wzejdzie Krwawy Księżyc

Najnowszą książkę Jo Nesbo możecie zamówić na tej stronie.

Czytajcie także: