CieniorytCienioryt został stworzony przez polskiego pisarza, Krzysztofa Piskorskiego. Sam autor o owej powieści wypowiada się następująco: W mieście Seriva cienie są wielkim tabu kulturowym. Zwykły turysta mógłby nadepnąć tam komuś na cień, ale konsekwencje byłyby bardzo nieprzyjemne. Brzmi niezwykle tajemniczo i zachęcająco? To nie wszystko! Przekonajcie się sami, czego dokładnie możecie spodziewać się po tej porywającej historii.

Cienioryt – opowieść idealna dla miłośników fantasy

Ale nie tylko. Jeśli poszukujecie wciągającej przygody oraz jesteście wielbicielami siedemnastowiecznych klimatów, to książka przypadnie wam do gustu. Oprócz długich płaszczy i ostrych szpad znajdziecie tu również tajemnice niczym z opowieści Arturo Pereza-Reverte. Wszystko to okraszone zostało odrobiną magii, która jest charakterystyczna dla literatury iberoamerykańskiej.

Portowe miasto Serivie aż roi się od cieni, które są oknem do groźnej i niezbadanej cieńprzestrzeni. Spotkać tam można adeptów tajemniczych sztuk walki. Aż sześciu grandów walczy o wpływy, używając przy tym trucizny, stali oraz zdrady. I nie cofną się przed niczym. Młody król ma problemy z utrzymaniem się przy władzy i jego los nie maluje się w kolorowych barwach. Inkwizycja rośnie bowiem w siłę. Główny bohater, Arahon Caranza Martenez Y’Grenata Y’Barratora, jest doświadczonym nauczycielem szermierki. Widząc, co dzieje się w jego mieście ma tylko jeden cel. Chce zapewnić swojej rodzinie i bliskim bezpieczeństwo. Odkłada pieniądze, by móc jak najszybciej opuścić z nimi miasto. Plany mężczyzny zmieniają się jednak, kiedy w jego ręce trafia cienioryt – wypalony na szkle obraz przedstawiający tajemniczą postać.

Książką pt. Cienioryt Krzysztof Piskorski udowadnia, że jest jednym z lepszych twórców polskiej fantastyki. Serdecznie zachęcamy wszystkich do zapoznania się z jego tekstami.

Książkę Cienioryt znajdziecie tutaj.