Pomysł na prezent

Powieści kryminalne i fantasy – idealne pomysły na prezent!

Powieści kryminalne to najpopularniejszy na świecie gatunek książek, po które sięgają czytelnicy. To sprawia także, że jeżeli naprawdę nie wiemy, co z książkowej półki wybrać, to sięgając po kryminał na prezent mamy niemal 80% szans, że trafimy z podarunkiem. A jest w czym wybierać, zarówno na zagranicznym jak i naszym rodzimym rynku. Fantasy to także jeden z najbezpieczniejszych gatunków. Sprawdźcie, jakie tytuły w obrębie tych dwóch literackich nurtów wybrali dla Was Monika i Paweł.

Kryminał na prezent

LampionyKryminalna półka bestsellerów w tym roku uginała się od ciężaru wybornych książek. Wśród nich także tytuły polskich autorów: Bonda, Krajewski, Mróz, Puzyńska. Ich książki zajmowały przez wiele miesięcy najwyższe miejsca na polskich listach bestsellerów. Lampiony Bondy to zdecydowanie numer 1 mijającego roku. Polska królowa kryminałów tym razem zabiera nas na płonące ulice Łodzi. Jej słynna profilerka będzie próbowała namierzyć łódzkiego podpalacza ale nie będzie to proste zadanie. Jej własne problemy będą opóźniały ten pościg i wciągały ją w gąszcz swoich macek.

 Pan MercedesW zestawieniu Pawła NAJLEPSZE KSIĄŻKI NA PREZENT DLA FANÓW KRYMINAŁU I SENSACJI znajdziecie także Dom Czwarty Katarzyny Puzyńskiej i Behawiorystę Remigiusza Mroza. Z zagranicznych nazwisk pewną nowością będzie Stephen King, który zwykle króluje na półce z horrorami. Tym razem znalazł się tutaj za sprawą swojej pierwszej kryminalnej serii, którą triumfalnie rozpoczyna Pan Mercedes.

Następny świetny książkowy gatunek prezentowy

Imię wiatru. Kroniki królobójcyFantasy to gatunek uwielbiany przez Monikę i Pawła, dlatego znajdziecie tu zarówno nowości jak i klasyki gatunku, po które każdy powinien sięgnąć przynajmniej raz w życiu. Imię wiatru. Kroniki królobójcy, autorstwa Patricka Rothfussa to zdecydowany numer jeden zestawienia: KSIĄŻKOWE PREZENTY DLA FANÓW LITERATURY FANTASY. Ta książka to ideał gatunku. Opowieść snuta przez legendarnego maga zabiera nas wprost na ścieżki niezwykłych zdarzeń, pragnienia zemsty i władania magią w najpotężniejszej odsłonie.

Pan Lodowego OgroduJedne z ulubionych książek Pawła, które wymienia jednym tchem, pytany o najlepsze tytuły gatunku (niejednokrotnie jego ulubione książki) to: Opowieści z meekhańskiego pogranicza, Roberta M. Wegnera i Pan Lodowego Ogrodu, Jarosława Grzędowicza. Co ciekawe, obaj autorzy to Polacy. Udało im się napisać książki na najwyższym, światowym poziomie i stworzyć genialny świat fantasy i uwikłanych w nim fantastycznych bohaterów. Monika poleca także Amerykańskich bogów – Neila Gaimana (autora Gwiezdnego pyłu) oraz Wyprawę Czarownic – Terry’ego Pratchett’a.

Całą listę książkowych hitów z gatunku kryminał i sensacja znajdziecie tutaj, a z gatunku fantasy: w tym miejscu.

Szukając pomysłu na książkowy prezent zajrzyjcie też do:

NAJLEPSZE KSIĄŻKI YOUTUBERÓW NA PREZENT!

NAJLEPSZE PREZENTY DLA FANÓW „GWIEZDNYCH WOJEN”

NAJGORĘTSZE ROMANSE NEW ADULT NA PREZENT.

Prezenty