Książeczki dla dzieci - wrześniowe premiery

Jesteście ciekawi, jakie książkowe zapowiedzi czekają tej jesieni na młodych Czytelników? Jeśli szukacie wciągających przygód i niezapomnianych przeżyć, sprawdźcie najnowsze książeczki dla dzieci – wrześniowe premiery polecają się zarówno dla małych, jak i dużych!

Książeczki dla dzieci - wrześniowe premiery znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Książeczki dla dzieci – wrześniowe premiery

Lukrecja rusza w świat

W sekundę cały świat Lukrecji legł w gruzach… Grzegorz, jej ojczym, ogłosił, że dostał awans. Niemniej jednak ta wieść ani trochę nie cieszy młodej dziewczyny. Dla Lukrecji oznacza to jedno – totalną katastrofę! W końcu nowe stanowisko oznacza przeprowadzkę na drugi koniec Francji.

Wkrótce będzie musiała zmierzyć się z serią wyzwań. W końcu czeka na nią zarówno nowy dom, nowa szkoła, jak i najtrudniejsze – bolesne rozstanie z najlepszymi przyjaciółkami. Lukrecja postanowi zrobić wszystko, by do tego nie dopuścić!

Poznajcie przezabawną powieść Anny Goscinny, córki autora bestsellerowych przygód o Mikołajku i przekonajcie się, że poczucie humoru można odziedziczyć po rodzicach.

Mikołajek. Nowy rok szkolny

Pani zadała nam na jutro strasznie trudne zadanie z arytmetyki, gdzie mowa o gospodarzu, który ma mnóstwo kur znoszących mnóstwo jajek. Bardzo nie lubię zadań z arytmetyki, bo kiedy je dostaję, to w domu zawsze są kłótnie.

Skoro o rodzinie Goscinnych mowa… Pora na znane i uwielbiane przygody kultowego Mikołajka! Tym razem młody odkrywca świata zaczyna nowy rok szkolny. A jak wiadomo, oznacza to zarówno mnóstwo emocji, jak i nadchodzących kłopotów. Niemniej jednak nie martwcie się, chłopiec jak zwykle wyjdzie z nich bez szwanku.

Razem z Mikołajkiem wyruszcie w świat szkolnych przygód i po raz kolejny przekonajcie się, że nie ma takich wyzwań, z którymi Mikołajek by sobie nie poradził!

 

 

 

Kolorowy Świat. Akademia Mądrego Dziecka. W przedszkolu

Wrzesień jest ważnym miesiącem nie tylko dla szkolnych debiutantów. To również czas, w którym wiele maluchów wyruszy w stronę przedszkola, by po raz pierwszy przekroczyć jego mury. Z myślą o dzieciach idących po raz pierwszy do przedszkola powstało wiele fantastycznych książeczek, o których pisaliśmy ostatnio tutaj.

Jedną z takich książeczek jest Kolorowy Świat. Akademia Mądrego Dziecka. W przedszkolu. Jest to pozycja, która pomoże malcowi oswoić się z nową sytuacją, jaką jest rozpoczęcie swojej nauki w przedszkolu. Dzięki lekturze maluszek pozna wiele nowych słów, a dzięki zabawie ruchomymi obrazkami poprawi spostrzegawczość i sprawność manualną. Odkryjcie wspólnie Kolorowy Świat Akademii Mądrego Dziecka!

Małe Licho i lato z diabłem

Jeśli wakacje minęły Wam zbyt szybko, możecie powrócić do nich myślami dzięki najnowszej pozycji od Marty Kisiel Małe Licho i lato z diabłem! Bowiem w świecie powieści dopiero co rozpoczynają wymarzone wakacje.

Tym razem czekają nas nie byle jakie przygody, ponieważ Licho nie daje się zostawić w domu. Dlatego planuje wyruszyć pod namiot wspólnie z Bożkiem, świeżo upieczonym absolwentem klasy trzeciej. Cel podróży: polana pośrodku lasu. Niemniej jednak uważajcie, bo w lesie czają się dobrze skrywane tajemnice…

Puc, Bursztyn i goście

Bohaterami tej pełnej ciepłego humoru książki dla dzieci w wieku szkolnym są dwa psy, Puc i Bursztyn. Życie tej kudłatej parki przebiega w atmosferze psot i figli. Niemniej jednak pewnego dnia beztroskie życie podwórza przerywa wizyta niezwykłych gości.

Okazują się nimi być dwa rasowe, rozpieszczone pieski ze stolicy. Czy oznacza to niemożliwe do pogodzenia różnice? Na szczęście nie!

To właśnie dzięki wiejskim psom goście, Tiuzdej i Mikado, poznają uroki prawdziwego życia. Poznajcie ich historię i przeżyjcie razem z nimi liczne przygody podczas lektury książeczki Puc, Bursztyn i goście.

Feluś i Gucio poznają emocje

Jeśli o książeczkach pełnych emocji mowa, nie możemy pominąć również tego tytułu. W pozycji Feluś i Gucio poznają emocje przeniesiemy się do kolorowego i czasami niejasnego na pierwszy rzut oka świata uczuć.

Feluś jest przedszkolakiem i każdego dnia doświadcza gamy różnych emocji. Wizyta u lekarza okaże się próbą odwagi, przygotowanie śniadania dla rodziców będzie powodem do dumy, zaś kiedy kolega przebiegnie po świeżo zbudowanym zamku z piasku, Felusia ogarnie złość. Czy te doświadczenia wydają się Wam znajome?

Dzięki Felusiowi i jego wiernemu kompanowi, Guciowi, mały Czytelnik nauczy się rozpoznawać, nazywać i akceptować swoje emocje. Będzie też wiedział, skąd się biorą, w jaki sposób można je wyrażać i jak sobie z nimi radzić. Jest to pozycja, której nie powinno zabraknąć w Waszej biblioteczce.

321 intrygujących faktów o zwierzętach

Świat pełen jest niezwykłości i powodów do zachwytu. Niewątpliwym tematem, który zainteresuje zarówno młodszych, jak i starszych odbiorców, jest fascynujący świat zwierząt! Niniejsza encyklopedia powstała z myślą o niestrudzonych odkrywcach rzeczywistości. Jednak nie znajdziecie tutaj suchych faktów i rozwlekłych opisów…

321 intrygujących faktów o zwierzętach, to tytuł, który wzbudza i zaspokaja ciekawość nawet najbardziej pytalskich spośród Czytelników. Jeśli chcecie przekonać się, dlaczego zielona żaba w czerwone kropki świeci w ciemności, kruki rozpoznają okrzyki swoich przyjaciół i ile zębów mają rekiny żarłacze – koniecznie sięgnijcie po wrześniową premierę od wydawnictwa Nasza Księgarnia. PREMIERA: 17 września

Dolina Muminków w listopadzie

Jeśli jesteście fanami przygód z Doliny Muminków, nie możecie przejść obok tego tytułu obojętnie! Poznajcie ilustrowaną wersję kultowej powieści Tove Jannson Dolina Muminków w listopadzie.

Jest to idealna lektura na jesienne wieczory, która przypadnie do gustu zarówno Czytelnikom sięgającym po nią po raz pierwszy, jak i tym, którzy znają ją już doskonale.

Tak prezentują się wrześniowe premiery książeczek dla dzieci – po którą z nich sięgniecie?