Książki dla mamy
mama czyta

źródło: sallystrand.stfi.re

Zastanawiając się nad podarowaniem mamie książki na Dzień Matki, chcielibyśmy, aby była wyjątkowa. Pozwoliła jej na chwilę relaksu, odłożenie na moment codziennych obowiązków, przeniesienie się do jakiejś niezwykłej krainy, przeżycie wielkiej książkowej miłości lub rozwiązanie krwawej zagadki.

Sami najlepiej znacie swoje Mamy i wiecie mniej więcej, która literacka półka z książkami zwróciłaby ich uwagę. Z okazji zbliżającego się Dnia Matki wybrałam 10 książek. Propozycje są z różnych gatunków, żeby jak najlepiej dopasować ofertę do Waszych Mam. Wybierałam same perełki, bo tutaj nie mam wątpliwości, że książka dla mamy powinna być przede wszystkim wyśmienitą lekturą.

10. Książka dla mamy: Inwigilacja. Joanna Chyłka tom 5, Remigiusz Mróz

Młody prawnik, Remigiusz Mróz odniósł już spektakularny sukces jako polski autor kryminałów. Na każdą jego książkę fani czekają z niecierpliwością. Jeżeli Wasza mama jeszcze nie zna serii z Joanną Chyłką, z pewnością powinna zacząć od samego początku. Jeżeli jednak już zna, niech szybko przeczyta Inwigilację, bo Mróz zapowiedział już kolejny tom z serii.

9. Książka dla mamy: Dom bez okien, Nadia Hashimi

Książka o kobietach, o winie, o zbrodni i walce o prawo do życia dla siebie i w przypadku jednej z kobiet, nienarodzonego dziecka. Nadia Hashimi, autorka Afgańskiej Perły po raz kolejny uchyla przed nami drzwi do świata afgańskich kobiet, w których prawa wyznaczają mężczyźni i surowe normy społeczne, które dla nas Europejczyków – są nie do pojęcia.

8. Książka dla mamy: Książka dla mamy: Confess, Colleen Hoover

Propozycja dla wielbicielek współczesnego romansu i powieści z półki: New Adult. Jej autorka, Colleen Hoover to jedno z najgorętszych i najbardziej uznanych nazwisk z gatunku: romans, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jej historie są niezwykle wzruszające, chwytają za serce, jednocześnie nie brakuje w nich zmysłowości i skomplikowanych damsko-męskich relacji.

7. Książki dla mamy: Ms. Manwhore, Katy Evans

Trzeci tom jednej z najbardziej zmysłowych serii erotycznych, jaka pojawiła się na polskim rynku. Żeby upewnić się, że spodoba się Waszej mamie, po cichu zorientujcie się, czy przypadkiem na jej półce z książkami nie ma… Greya. Ta historia jest niezwykle gorąca, a niedawno zadebiutował trzeci, finałowy tom historii Rachel i Malcolma.

6. Książki dla mamy: Zapisane w wodzie, Paula Hawkins

Autorka słynnej Dziewczyny z pociągu zabiera czytelników w kolejną, niezwykle intrygującą i trzymającą w napięciu podróż. Bohaterką drugiej powieści tej autorki jest nie tylko dziewczyna, której siostra podobno popełniła samobójstwo, ale też… woda, a konkretnie rzeka, w której istnieje miejsce, o którym ona nie chce pamiętać. Nazywają je: Topieliskiem.

 

5. Książki dla mamy: Sekrety roślin i zwierząt w miejskiej dżungli, Nathanael Johnson

Kolejna historia po bestsellerowym Sekretnym życiu drzew, Petera Wohlleben’a z przyrodą jako bohaterem w roli głównej. Tym razem poznamy tajemnice zwierząt i roślin, które żyją wokół nas. Gołębi, które tak nas czasami irytują, czy wron, które “przecinają” powietrze swoim skrzekiem. To niezwykłe, ale te ptaki potrafią zapamiętać ludzkie twarze.

4. Książki dla mamy: Chata ,William Paul Young

Jedna z najbardziej nietuzinkowych książek ostatnich czasów. Opis fabuły wskazuje na makabryczny thriller psychologiczny, jednak szybko się okaże, że coś zupełnie innego jest motywem przewodnim tej książki. Mężczyzna, który pozornie stracił w życiu wszystko, otrzymuje od losu niezwykłą szansę, szansę na rozmowę z samym Bogiem. Ta rozmowa to wiele odpowiedzi na pytania, które nurtują tysiące ludzi na świecie.

3. Książki dla mamy: Nowa jadłonomia Autor: Marta Dymek

Kolejna książka, na którą mogłoby się wydawać, czekali wszyscy. W końcu jest. Tym razem Marta Dymek pokazuje nam, jak można z polskich warzyw przyrządzić całkiem egzotyczne potrawy, tym samym wykorzystując zupełnie nowe przepisy i otrzymując zupełnie nowe smaki.

2. Książki dla mamy: Sekretne życie drzew, Peter Wohlleben

Jedna z najbardziej niesamowitych książek ostatnich miesięcy. Opowiada o niezwykłych relacjach, uczuciach, więziach, które nie są widoczne dla człowieka gołym okiem. Nie widzimy ich, co nie oznaczam że ich nie ma. Leśnik z powołania, miłośnik drzew i pasjonat opowiada o życiu lasu, o drzewach, które potrafią kochać, czuć, myśleć i opiekować się swoim potomstwem.

1. Książki dla mamy: Był sobie pies, Cameron W. Bruce

Ta historia jest po prostu niezwykła. Nie mam wątpliwości, że spodoba się każdej mamie. Opowiada o wzruszającej relacji psa i jego właściciela, o miłości, która potrafi przekraczać granicę, z pozoru nie do przekroczenia. Książka została zekranizowana, stała się międzynarodowym bestsellerem i ma szansę stać się najważniejszym tytułem tego roku.

 

Mam nadzieję, że dzięki moim podpowiedziom, uda Wam się wybrać idealną książkę dla Waszej Mamy. Do książkowej chwili zapomnienia dodajcie jeszcze dobrą kawę i kilka ciepłych słów – a prezent będzie kompletny.

Te i wiele innych propozycji na Dzień matki, znajdziecie także TUTAJ.