Książka na podstawie scenariusza The Killing

Dochodzenie. Na styku.  Kup w TaniaKsiazka.plDochodzenie. Na styku to książka na podstawie scenariusza The Killing – słynnego już serialu telewizyjnego. Jeśli poszukujecie dobrej powieści z gatunku kryminału, to ów historia bez wątpienia przypadnie Wam do gustu. Bez obaw, nie znajdziecie tu odczuwalnej sztuczności czy spłycenia fabuły, jak to bywa przy tworzeniu książkowych opowieści na motywach filmowego scenariusza. Wszystko dzięki bogatym opisom nie tylko przestrzeni, ale również osobowości bohaterów.

Książka na podstawie scenariusza The Killing­ – czego się spodziewać?

Czytelnik może liczyć na wartką i dynamiczną akcję, dzięki czemu książka wciąga już od pierwszych stron. Do tego dochodzi niebanalna i intrygująca fabuła oraz wyraziści bohaterowie, mających swoich przedstawicieli zarówno po stronie zła, jak i dobra. O czym zaś opowiada sama historia?

Na osiedlu przyczep mieszkalnych wybucha pożar, spowodowany najprawdopodobniej nielegalnym wytwarzaniem metamfetaminy. Policjanci zabezpieczający miejsce zdarzenia w sąsiedniej przyczepie odkrywają ciało z kulką w głowie. Zaś wytwórca narkotyku leży w szpitalu w stanie ciężkim. Okazuje się, że poszkodowany zostawił bez opieki dziecko, które natychmiast przykuwa uwagę Stephena Holdera, przykrywkowca z wydziału narkotykowego.

W tym samym czasie a terenie terminalu kontenerowego portu Seattle policjanci odkrywają kolejne ciało. Wszystkie ślady wskazują na to, iż była to bezwzględna egzekucja. Obie sprawy dość szybko łączą się ze sobą i są prowadzone przez detektyw Sarah Linden. Aby odnaleźć prawdziwego zabójcę, bohaterka musi rozwiązać powikłaną sieć chciwości, zdrady i nałogów.

Warto wspomnieć, że Karen Dionne to ceniona na całym świecie autorka thrillerów. Stowarzyszenie Michigan Humanities Council uhonorowało artystkę tytułem Humanities Scholar za całokształt twórczości. Jeśli więc szukacie książki, która dostarczy wam mnóstwa akcji i niespodziewanych zwrotów wydarzeń, trafiliście idealnie.

Książkę na podstawie scenariusza The Killing pt. Dochodzenie. Na styku znajdziecie tutaj.