Czas Herkulesów Marcin Wroński

Czas Herkulesów - nowość od Marcina WrońskiegoJuż 26 kwietnia bieżącego roku w sprzedaży pojawi się nowość od Marcina Wrońskiego. Chodzi oczywiście o książkę pt. Czas Herkulesów. Miłośnicy twórczości pisarza z pewnością już wiedzą, że jest to ostatnia powieść z cyklu, który opowiada o przygodach komisarza Maciejewskiego. Autor po raz kolejny udowadnia, że ma talent a liczne nagrody to potwierdzające i tysiące fanów nie są kwestią przypadku. Przekonajcie się, co tym razem przygotował!

Nowość od Marcina Wrońskiego – o czym przeczytamy?

Jest rok 1938 i trwają właśnie prace nad budową osiedla w Chełmie, które ma stać się dumą miasta. Ten krok ma za zadanie przemienić ów prowincjonalne miasteczko w nieco bardziej światowe. Warto również wspomnieć, że przed wojną ponad połowa mieszkańców była tu Żydami. Taki stan rzeczy mocno wpływał na relacje międzyludzkie.

I właśnie do takiego Chełma przyjeżdża główny bohater. Komisarz Maciejewski jest tuż po awansie. Jednak oczko wyżej w karierze nie okazuje się wymarzonym stanowiskiem. Mężczyzna czuje się niczym carski rewizor, tonąc w papierkowej robocie. Podczas kontroli, którą odbywał w Chełmie, dochodzi do zabójstwa młodego zapaśnika. Komisarz nie waha się ani chwili i postanawia zaangażować się w śledztwo. Jak się wkrótce okazuje, w wielokulturowym i gwałtownie rozwijającym się mieście osiadło kilku dawnych zawodników. Zawodników, którzy kiedyś w oczach małego Zygi byli równi Herkulesowi. Tym razem jednak Maciejewski musi oddzielić dawne sympatie od faktów, których powinien się trzymać.

Najnowsza książka Marcina Wrońskiego przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom retro kryminałów i II Rzeczypospolitej. Przypominamy, że premiera powieści pt. Czas Herkulesów będzie miała miejsce 26 kwietnia 2017 roku. Znajdziecie ją tutaj. Gorąco polecam!