Rozchmurz się! Książki na poprawę humoru

Niepokój, obawa, lęk… Mogłabym tu wymienić jeszcze więcej synonimów strachu. Z pewnością dla większości z Was, tak samo jak dla mnie, to uczucia, które determinują nasze postępowanie w czasie pandemii. Strach nie jest zły, dzięki temu,  że mamy poczucie zagrożenia, czujemy wewnętrzną potrzebę, żeby zadbać o siebie i innych.

Rozchmurz się! Książki na poprawę humoru

Brakuje nam jednak spotkań z przyjaciółmi, brakuje nam śmiechu, a odrobina lub nawet więcej niż odrobina śmiechu jest potrzeba do tego, żeby zachować równowagę. Właśnie dlatego dziś mam dla Was książki polskich autorów na poprawę humoru!

Książki na poprawę humoru

To powieści, które gwarantują niepohamowane wybuchy śmiechu. #zostańwdomu, #czytajksiążki, #aleniekonieczniesmutne. To co? Pochichoczemy troszeczkę?

Kichający anioł i sepleniący czart

Anioł kicha, bo jest uczulony na pierze, a że ma skrzydła, to wiadomo. Mały czart ma okrutną wadę zgryzu, sepleni, toteż czasem ciężko go zrozumieć.

Cięty humor Marty Kisiel porwie nawet tych czytelników, którzy niezbyt kochają fantasy. Każda z powieści z jej cyklu Dożywocie, to mroczna historia pełna duchów, strachów i śmiechu.

Książki z tej serii znajdziecie w tym miejscu.

Magda Garstka z miasta Ustki

Anetę Jadowską czytelnicy raczej kojarzą z jej powieściami fantasy. Seria Garstka z Ustki to kryminalny debiut tej autorki o Magdzie Garstce, która po studiach wraca do rodzinnej Ustki. A tam trup ściele się gęsto. No może nie tak gęsto, ale Garstka lubi zagadki i postanawia sama sprawę rozwiązać.

Jak to u Jadowskiej – możemy liczyć na galerię ciekawych postaci i zakazującą fabułę okraszoną specyficznym poczuciem humoru.

W serii do tej pory ukazały się dwie powieści: Trup na plaży i Martwy sezon. Obie możecie znaleźć w tym miejscu.

Gdy pani w słusznym wieku bierze sprawy w swoje ręce…

… to wtedy bywa i zabawnie i niebezpiecznie.

Pierwsza książka o emerytce-domorosłym detektywie, Zofii Wilkońskiej, to jednocześnie debiut Jacka Galińskiego. Bohaterka co raz pakuje się w nowe kłopoty, a to zaprzyjaźnia się z nieodpowiednimi ludźmi, a to trafia do więzienia. Książki o jej perypetiach to bestsellery, bo Galiński urzeka czytelników humorem.

Jak dotąd Zofia Wilkońska jest bohaterka trzech komedii kryminalnych: Kółko się pani urwało, Komórki się pani pomyliły i Kratki się pani odbiły. Możecie je znaleźć tutaj.

Mroczny świat gwiazdek i gwiazdeczek

Oczywiście, że chodzi o książki Księcia Komedii Kryminalnych, Alka Rogozińskiego. Jeżeli macie ochotę na intrygę kryminalną okraszoną potężną dawką czarnego humoru.

Wszystkie książki Alka Rogozińskiego możecie znaleźć w tym miejscu, a ja zamieszczam Wam najnowsze 🙂

Jeżeli interesuje was temat komedii kryminalnych, to poza tymi, o których napisałam, warto wspomnieć też o serii Kryminał pod psem Marty Matyszczak, czy książkach Olgii Rudnickiej (najnowsza, Oddaj albo giń, miała premierę 10 marca).

Czy czytaliście ostatnio jakąś zabawną książkę?