Warszawskie Targi Książki odwołane

Jak można było się spodziewać, Warszawskie Targi Książki odwołane. Chodzi oczywiście o wydarzenie zapowiadane na maj tego roku. W dobie koronawirusa organizatorzy rezygnują z większych imprez. Taka decyzja nie mogła więc ominąć również jednych z największych w Polsce targów książki. Choć pewnie niektórzy, jak my, mieli wciąż nadzieję, że do maja jeszcze trochę czasu i sytuacja się uspokoi. Niestety, jak widać, organizatorzy podjęli właśnie ostateczną decyzję. Poza tym jakiś czas temu informowaliśmy was również, że podobny los spotkał Targi Książki w Białymstoku.

Warszawskie Targi Książki odwołane

Warszawskie Targi Książki odwołane – kilka słów od organizatorów

Prezes zarządu Targi Książki Rafał Skąpski, członek zarządu Targi Książki Sonia Draga oraz prezes zarządu Murator EXPO Renata Krzewska wspólnie ogłosili, że tegoroczne majowe Targi Książki w Warszawie się nie odbędą. Na stronie wydarzenia możemy przeczytać:

Szanowni Państwo,

Tegoroczna majowa edycja Warszawskich Targów Książki zostaje odwołana. Kolejne Targi odbędą się w maju 2021 r. Organizatorzy, w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej oraz sytuacji ekonomicznej branży wydawniczej, rozważą  w ciągu najbliższych kilku tygodni zorganizowanie jesiennych, krajowych targów w Warszawie. Będziemy Państwa o tym informować. Życzymy wszystkim dobrego zdrowia mając nadzieję, że książka towarzyszy nam także w tych trudnych dniach.

W związku z tym, jeśli wszystko pójdzie dobrze, a sytuacja z epidemią zostanie opanowana, można się spodziewać, że Targi Książki w Warszawie zostaną zorganizowane jesienią. Jednak na dziś kolejna taka impreza odbędzie się dopiero w maju 2021 roku.

Sprawa jest naprawdę poważna i wymagała takich kroków. Ponieważ warto tutaj wspomnieć, że rok temu na tym wydarzeniu znalazło się aż 800 wystawców z 27 krajów. Poza tym zaproszono na nie ponad 1000 pisarzy. Czytelnicy mogli się tam spotkać m.in. ze Swietłaną Aleksijewicz, Wiesławem Myśliwskim, Eustachym Rylskim czy Katarzyną Grocholą.

Choć Warszawskie Targi Książki odwołane, mamy dla was coś na pocieszenie. Ponieważ tutaj znajdziecie mnóstwo książek, audiobooków czy gier planszowych na ten trudny czas. Nie dajcie się nudzie i spędźcie go bezpiecznie w domu!