Osiem randek poleca taniaksiazka.pl

Osiem randek, czyli jak ze sobą rozmawiać, żeby stworzyć szczęśliwy związek to poradnik wydany przez Wydawnictwo Znak. Poradnik ma na celu uświadomienie nam, że szczera, mądrze poprowadzona rozmowa to jedna z podstawowych zasad udanego związku. Wydawać by się mogło, że to wręcz banał, prawda? Niestety często takie banalne, ale ważne rzeczy nam umykają, zgodzicie się ze mną? Tak samo jak fakt, że na randki chodzić trzeba bez względu na staż związku, choć może nam się wydawać, że to przywilej zarezerwowany tylko dla początków znajomości.

Recenzja książki Osiem randek

Osiem randek jest podzielonych na części, które dotyczą różnych kluczowych sfer życia. W bardzo przystępny sposób pokazują wręcz gotowe scenariusze spotkań partnerów, załączając przykłady konkretnych par. Mamy rozmowę o zaufaniu, konfliktach, seksie, pieniądzach, rodzinie czy marzeniach. Wielu ciekawych rzeczy sama się dowiedziałam. Na wiele rzeczy ta książka w pewnym sensie otworzyła mi oczy. Być może w obecnej sytuacji wyjście na randkę jest raczej mało możliwe, ale nic nie szkodzi. Można przecież porozmawiać nawet w domu, przygotowawszy uprzednio odpowiednią scenerię.

Moim zdaniem warto po tę książkę sięgnąć. Możecie czytać i praktykować ją rozdział po rozdziale, randka po randce. Ale moim zdaniem gotowe zestawy pytań i zagadnień może umilić każde spotkanie 🙂 Sami przyznajcie, czy wiecie, jakie jest największe marzenie Waszego partnera/partnerki? A wiedzieliście, że sześciosekundowy buziak przed wyjściem do pracy może wydłużyć Wasze życie? 😉

Ciekawe są też afirmacje kończące każdy rozdział, takie swego rodzaju przysięgi, typu „zobowiązuję się w pełni cię akceptować i szanować różnice między nami (…)”. Być może nie musicie ich wymawiać na głos swojej drugiej połówce, ale mówiąc je sobie i myśląc o niej… Myślę, że i taki sposób jest dobry.

Polecam Wam zajrzeć do tej książki, bo kilku ciekawych rzeczy z pewnością się dowiecie. A może macie inny poradnik tego typu do polecenia? Lub jakiś swój własny sposób na udany związek? 😉

Książkę znajdziecie tutaj.

Moja ocena
  • 8/10
    Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 8/10
  • 8/10
    Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 8/10
  • 9/10
    Czy książka nadaje się na prezent? - 9/10
8.3/10

Fragment recenzji

Osiem randek jest podzielonych na części, które dotyczą różnych kluczowych sfer życia. W bardzo przystępny sposób pokazują wręcz gotowe scenariusze spotkań partnerów, załączając przykłady konkretnych par. Mamy więc rozmowę o zaufaniu, konfliktach, seksie, pieniądzach, rodzinie czy marzeniach. Polecam Wam zajrzeć do tej książki, bo kilku ciekawych rzeczy z pewnością się dowiecie.