Książka Przeklęta - kup na TaniaKsiazka.pl

Książka Przeklęta w postaci serialu to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości Franka Millera. Poza tym produkcja zainteresuje każdego, kto uwielbia klimaty fantasy. Warto tutaj wspomnieć, że powieść cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników na całym świecie. W błyskawicznym tempie zyskała status bestsellera, stając się międzynarodowym hitem. Nic więc dziwnego, że w końcu zwróciła na siebie uwagę producentów filmowych. Ekranizacja książki będzie do obejrzenia na platformie Netflix. Natomiast książka na polskim rynku pojawi się w sprzedaży już od 1 lipca 2020 roku. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by poznać więcej szczegółów!

Książka Przeklęta - kup na TaniaKsiazka.pl

Książka Przeklęta w postaci serialu – kilka słów o produkcji

Serial będzie składał się z dziesięciu odcinków, z czego każdy z nich potrwa godzinę. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, choć Netflix zapowiada, że będzie to lato 2020 roku. Widzowie na małych ekranach zobaczą naprawdę gwiazdorską obsadę. Ponieważ w roli głównej wystąpi Katherine Langford (Nimue), znana z m.in. z takich produkcji jak 13 powodów czy Twój Simon. Obok niej pojawią się: Devon Terrell (jako Arthur), Gustaf Skarsgard (jako Merlin), Catherine Walker czy Lily Newmark.

O czym opowiada sama historia? To współczesna wersja znanej czytelnikom na całym świecie legendy arturiańskiej. Pradawną krainę druidów pustoszą Czerwoni Paladyni, orędownicy nowej wiary. Palą wioski i wyrzynają w pień ich mieszkańców. Nie znają litości. Krzyżują starców, kobiety i dzieci. O Nimue, głównej bohaterce, mówi się, że jest przeklęta. Za dzieciaka została zaatakowana przez demona i wyszła z tej potyczki żywa. Jedyny ślad, jaki jej pozostał, to szramy na plecach, które nie chcą się zabliźnić. W związku z tym jedni z niej szydzą, inni się po prostu boją. Bohaterka desperacko pragnie więc wyjechać gdzieś daleko, najlepiej za morze. Jednak nie zdąży, ponieważ jej wioskę także zaatakują Czerwoni Paladyni.

Tuż przed śmiercią matka powierza jej tajemniczy pakunek, który dziewczyna ma dostarczyć Merlinowi. Tylko jak znaleźć legendarnego czarodzieja w kraju ogarniętym wojną? Być może pomocny okaże się najemnik, Artur.

Przypominamy, że książka Przeklęta pojawi się w sprzedaży 1 lipca bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Dajcie znać, czy zagości w waszych domowych biblioteczkach. A także, czy macie zamiar oglądać serial.