Książka Kiedy umrę

Książka Kiedy umrę, zjesz mnie, kocie? Odpowiedzi na najdziwniejsze pytania o śmierci to pozycja, która na polskim rynku pojawi się w sprzedaży już 15 lipca 2020 roku. Przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom nietuzinkowych reportaży, które poruszają ważne kwestie w przystępny sposób. Poza tym warto tutaj wspomnieć, że tytuł ten w błyskawicznym tempie stał się międzynarodowym hitem. Zyskał status bestsellera New York Times, otrzymał też wyróżnienie Goodreads Choice Award 2019 w kategorii Nauka i technologia oraz został okrzyknięty Najlepszą Książką Amazona 2019 roku. W związku z tym, jeśli interesuje was literatura faktu, to jedna z tych pozycji, po którą obowiązkowo musicie sięgnąć!

Książka Kiedy umrę, zjesz mnie kocie? Dostępna na TaniaKsiazka.pl

Książka Kiedy umrę, zjesz mnie, kocie? – szczerze o śmierci

Caitlin Doughty to jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie właścicielek domu pogrzebowego. W związku z tym codziennie otrzymuje dziesiątki pytań, dotyczących śmierci i zwłok. Jak się okazuje, te najciekawsze pochodzą od dzieci. Co stałoby się z ciałem astronauty, gdyby zostało wypchnięte z promu kosmicznego? Czy mogę babci wyprawić pogrzeb w stylu wikingów? Czy po śmierci można oddać krew? Pozwolą mi trzymać czaszkę mamy na biurku? Czy mój ukochany Mruczek nadgryzie moje zwłoki, gdy umrę?

A to oczywiście tylko niewielka część tego, o co pytają dzieci, ale też dorośli. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, Caitlin Doughty stworzyła niezwykłą książkę. Fachowo, szczerze i z humorem rozprawia się z wieloma mitami i rozwiewa wątpliwości na temat umierania, rozkładu ciała i okoliczności, które mogą temu towarzyszyć. Dzięki temu temat śmierci przestaje być tabu. Ten reportaż pomoże czytelnikom oswoić się z kwestią śmiertelności ludzi. Przecież prędzej czy później każdy z nas będzie musiał zmierzyć się tym aspektem życia.

Przypominamy, że książka Kiedy umrę, zjesz mnie, kocie? Będzie dostępna w sprzedaży na polskim rynku już od 15 lipca bieżącego roku. Prezentowany dziś reportaż znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy go wszystkim miłośnikom literatury faktu. Koniecznie to sprawdźcie i przekonajcie się sami, co takiego ma w sobie ten tytuł, iż podbija serca czytelników na całym świecie!