Książki Agathy Christie - urodziny Agathy Christie - sprawdź na TaniaKsiazka.pl!Agatha Christie dla wielu współczesnych pisarzy kryminałów stała się niedoścignionym wzorem, a dla wielu Czytelników pierwszą autorką, po której kryminały sięgnęli w swoim życiu. Książki Agathy Christie sprzedały się na całym świecie w milionach kopii. Jeżeli jeszcze jakimś cudem jej tytuły nie są dla Was znane lub nie znacie wszystkich, które napisała, koniecznie skorzystajcie z promocji TaniaKsiazka.pl, która rocznicę urodzin tej autorki postanowiła uczcić rabatem do 35% na wszystkie jej tytuły. Promocyjne odliczanie potrwa do 1 października.

 

Książki Agathy Christie, które sprzedały się w milionach egzemplarzy 

 

Najsłynniejszą książką Agathy Christie jest tytuł I nie było już nikogo. Ten mrożący krew w żyłach kryminał to historia dziesięciu odizolowanych od świata osób, zaproszonych do tajemniczego domu na wyspie przez nieznanego sobie gospodarza. W pokoju każdego z nich zostaje wywieszona dziecięca rymowanka. Okazuje się, że nagle ich towarzystwo zaczyna się zmniejszać. Giną kolejni ludzie, a pozostali przy życiu goście już wiedzą, że nie są to nieszczęśliwe wypadki, ale śmierci do złudzenia zainspirowane wersami rymowanki.

 

Oczywiście nie mniej słynnymi tytułami były książki z serii ze słynnym detektywem, Herkulesem Poirot. W sumie w cyklu znalazło się blisko 40 książek. Czarna kawa to siódmy tom w serii. Tym razem sławny detektyw będzie musiał znaleźć złodzieja, a może także mordercę? Pewien wynalazca materiału wybuchowego zostaje otruty. Kto jest mordercą i czy faktycznie, to kobiety częściej wybierają ten sposób zadawania śmierci?

Z kolei Noc w bibliotece to książka z innego cyklu autorki: Panna Marple. Tym razem ofiarą jest młoda dziewczyna, która zostaje znaleziona w posiadłości Gossinghton Hall. Podejrzenia padają na pułkownika Bantry’ego. Tymczasem Jane Marple, którą żona podejrzanego poprosiła o pomoc, dowiaduje się, że przed śmiercią na dziewczynę przepisano ogromny majątek. Czyżby powoli wyłaniał się motyw zbrodni?

Książki Agathy Christie – oddzielne historie i serie

Warto zwrócić uwagę także na inną książkę autorki, nienależącą do żadnego cyklu: Zakończeniem jest śmierć. Tym tytułem autorka zabiera nas do starożytności, do Teb i do domu pewnego rodziny. Pojawienie się w rodzinie młodej konkubiny zaburza stan równowagi domowego ogniska. Wkrótce ku uciesze niektórych jej członków, kobieta ginie. Okazuje się jednak, że jej śmierć będzie tylko początkiem… kolejnych zgonów. Teraz wszyscy próbują odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to zemsta z zaświatów, czy może całkiem ziemska “sprawiedliwość”?

Książki Agathy Cristie to doskonałe i naszpikowane niesamowitym napięciem kryminały. Autorka była niewiarygodnie inteligentna i wplatała w wymyślane historie intrygi, których nie powstydziłby się żaden współczesny pisarz gatunku. Jej książki stały się nieśmiertelne. Przejrzyjcie TanioKsiążkową półkę z tytułami Agathy Cristie i skorzystajcie z atrakcyjnej promocji na książki tej wspaniałej autorki.

 

Listę promocyjną znajdziecie tutaj.

promocja