Pierwsze samodzielne czytanie nigdy nie jest proste. Niektórym dzieciom wydaje się, że to góra, na którą nie dadzą rady się wspiąć. Jeżeli jednak zobaczą, że za każdym przeczytanym słowem czai się kolejny mały fragment fantastycznej historii, będą chciały się dalej wspinać. Po jakimś czasie odkryją tę prostą magię, jaką jest umiejętność samodzielnego czytania.

Zapoznajcie się z naszymi propozycjami książek dla dzieci do samodzielnego czytania. Ich wspólną cechą są nie tylko duże litery, ale także wciągająca i frapująca historia. Która z nich jest naszym zdaniem ta najlepsza? Przekonajcie się sami!

61807601444KS6. Najpiękniejsze bajki na dobranoc
Autor: Praca zbiorowa

Zbiór najpiękniejszych bajek i baśni, które zna każdy z nas i które chcemy przeczytać także naszym dzieciom. Duże litery ułatwiają samodzielne czytanie nie tylko maluchom, ale również np. dziadkom, którzy nie widzą już tak dobrze jak dawniej. Cudowne chwile spędzone na wspólnym czytaniu – gwarantowane 🙂

97883080608655. Dlaczego hipopotam jest gruby? Sekrety nie tylko świata zwierząt
Autor: Dorota Sumińska

Książki dla dzieci to nie tylko litery, które układają się w słowa. W książkach zawarte są odpowiedzi na pytania, które nurtują naszych milusińskich. Czasami te pytania są naprawdę zaskakujące. Jednak to bardzo ważne, aby dzieci poznały na nie odpowiedzi. W kontynuacji bestselerowej książki Dlaczego oczy kota świecą w nocy? Doroty Sumińskiej dzieci znajdą rozwiązania kilku trudnych zagadek np. czyim kuzynem jest hipopotam?

97883791518824. Czarownica w wielkim mieście
Autor: Agnieszka Urbańska

Czarownica w wielkim mieście to jedna z serii książek Wydawnictwa Skrzat przygotowanych specjalnie dla dzieci, które zaczynają już samodzielnie czytać. W tej książce mali czytelnicy poznają małą czarownicę Tolę, która jest bardzo sympatyczna i naprawdę potrafi czarować. Tola w niczym nie przypomina złych czarownic z bajek, poza tym może nauczyć dzieci, jak same mogą używać pewnych czarów na co dzień.

97883791536573. Duch potrzebny od zaraz
Autor: Agnieszka Gadzińska

Wakacje + duchy = wielka przygoda. I co z tego, że czytanie jeszcze nie do końca wychodzi, a litery nie chcą tak łatwo układać się w słowa. Trzeba postarać się z całych sił, w końcu bez tego trudno będzie poznać zakończenie tej niesamowitej historii. Książka Duch potrzebny od zaraz to historia Zuli i Jędrka, którzy spędzą wakacje nad morzem, w domu swoich dziadków. Nie wiedzą jeszcze, że tego lata będą uczestniczyć w niezwykłych przygodach… z duchami.

49762701340KS2. Bajki krasnoludka Bajkodłubka. Uczymy się czytać Część 1
Autor: Małgorzata Strzałkowska

Może pomyślicie, że to książka jakich wiele. Jednak nie. W tej książce bowiem do przedstawiania wyrazów użyto tylko 23 liter. Ponadto, wyrazy trudne do przeczytania dla dzieci zostały zastąpione pięknymi obrazkami. Te wszystkie zabiegi mają jeden cel: ułatwić dzieciom przebrnięcie przez ten pierwszy etap nauki czytania, który jest najtrudniejszy. Przy okazji dzieciaki poznają ciekawe baśnie i bajki.

97883237779081. Czytam sobie

Nasz zwycięzca to seria książeczek, która oferuje trójetapowy program wspierania nauki samodzielnego czytania. Fascynujące historie, ciekawe postacie i cała góra nowych informacji pochłaniają dzieci bez reszty. Dzięki temu nawet nie wiedzą, kiedy z każdym jednym wyrazem czytają coraz lepiej. Książki rozbudzają w dzieciach naturalną pasję do czytania i pokazują im, że czytanie jest doskonałym narzędziem do otwierania drzwi, za którymi czai się przygoda.

Czy wśród naszych propozycji znajdują się książki, które już znacie? A może chcielibyście wydłużyć naszą listę książek zachęcających do samodzielnego czytania? Koniecznie podzielcie się propozycjami w komentarzach!