Książkowe propozycje na mikołajki dla dzieci 6-8 lat

Nie rozładowuje się, jej użytkowanie nie wymaga podpinania wiecznie psujących się kontrolerów, nie trzeba wykupować do niej subskrypcji, przenosi w fantastyczne światy i łączy pokolenia – Szanowni Mikołajowie, książka to z pewnością najlepszy wybór na prezent! Poniżej znajdziecie książkowe propozycje na mikołajki dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat. 

Książkowe propozycje na mikołajki dla dzieci 6-8 lat

Książkowe propozycje na mikołajki dla dzieci 6-8 lat

Zerówkowicze i uczniowie pierwszych klas podstawówki to czytelnicy, którzy mają swoje konkretne wymogi! W końcu po to uczą się literek, żeby próbować czytać samodzielnie. Dlatego książki dla nich muszą mieć odpowiednią czcionkę. A do tego oczywiście nie może zabraknąć w nich przepięknych, rozwijających wyobraźnię ilustracji, ciekawych przygód i tematów, dzięki którym mali odkrywcy będą poznawać świat. Takie książki znajdziecie poniżej!

Ahoj, przygodo!

Jak oderwać dziecko od ekranu? Najlepiej metodą „na rybkę”. Najpierw przynęta – chwytliwy tytuł, kolorowa okładka, może kilka słów o fabule, rzuconych mimochodem… No właśnie – fabuła! Tu się musi dziać, niczym w grze komputerowej – przygoda, zagadka, niecodzienna historia! Oto 2 książki, które z pewnością sprawdzą się jako czytelniczy haczyk:

Eliza Piotrowska Stare radio. Wszystko gra! Książkowe propozycje na mikołajki

Stare radio. Wszystko gra! – Eliza Piotrowska

Radio, które gra, to nic szczególnego. Radio, które transmituje audycje sprzed lat – to już ciekawostka. A co powiecie na radio, które do tego wszystkiego nadaje jeszcze alfabetem Morse’a wiadomość o tajnym liście? Właśnie taki stary radioodbiornik znajduje w szafie swoich dziadków Jaś! Chłopiec i jego przyjaciółka Sonia przeżywają niezwykłe przygody: szukają ukrytego skarbu i stopniowo odkrywają historię starej kamienicy…

Martin Widmark, Helena Willis Tajemnica diamentów

Tajemnica diamentów – Martin Widmark, Helena Willis 

To się porobiło! Ze sklepu jubilerskiego każdego dnia ginie jeden diament! Policja jakoś nie bardzo radzi sobie z sytuacją, ale z odsieczą przybywają mali detektywi. Lasse i Maja, mimo młodego wieku, to śledczy z prawdziwego zdarzenia. Razem z nimi czytelnik główkuje i kombinuje, by rozwiązać tajemnicę zaginionych diamentów! Uwaga, to wciąga!

Więcej książek z tej pełnej zagadek serii znajdziecie tutaj: >> Seria Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai <<

Ciekawość świata

Czas, w którym wiek człowieka da się jeszcze zapisać za pomocą jednej cyfry, to okres największej ciekawości i chęci odkrywania – trzeba to mądrze wykorzystać! Poniżej znajdziecie kilka książek, które opowiadają o (wszech)świecie, zwierzętach i człowieku:

Asia Gwis, Karolina Bąkowska Niesamowity wszechświat

Niesamowity wszechświat – Asia Gwis Karolina Bąkowska 

Czy spadające gwiazdy spełniają życzenia? Czy komety widoczne na niebie zapowiadają nieszczęścia? Skąd ludzie wzięli takie pomysły? Zamieszkujemy maleńką kropkę w wielkim wszechświecie, dlatego od zawsze kosmiczne przestrzenie wyzwalały w nas mnóstwo pytań. Ta przepięknie ilustrowana książka odpowiada na wiele z nich. Nieziemska przygoda gwarantowana!

Paulina Chmurska Otulone nocą. Wielka Mała Niedźwiedzica

Otulone nocą. Wielka Mała Niedźwiedzica – Paulina Chmurska

A skoro już jesteśmy przy kosmosie i gwiazdach – kto lepiej oprowadzi czytelnika po roziskrzonym nocnym niebie niż Mała i Wielka Niedźwiedzica? Zabierają one ze sobą małego odkrywcę w fascynującą podróż po Drodze Mlecznej, w czasie której spotkać można wiele niesamowitych, gwiezdnych stworzeń: Żyrafę, Gończe Psy, Rysia, a nawet groźnego Smoka! Absolutną perełką w tej książce jest fluorescencyjna mapa nieba, która po naświetleniu przepięknie połyskuje w ciemności! Sprawdźcie koniecznie!

Yuval Zommer Wielka księga morskich zwierząt

Wielka księga morskich zwierząt – Yuval Zommer

Bez specjalnego skafandra, płetw i butli tlenowej także można zajrzeć w morskie głębiny! W słonych wodach kryje się mnóstwo niezwykłych zwierząt, które zaskakują wyglądem i zachowaniem. Niektóre można by było pomylić nawet z baśniowymi stworzeniami! Wielka księga zachwyci małego odkrywcę wspaniałymi ilustracjami, które z pewnością zapadną mu w pamięci.

Marta Maruszczak Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów

Wzrok, słuch, smak dają znak – Marta Maruszczak

Nie mniej interesujące niż wielki świat dokoła jest to, co dzieje się bardzo blisko nas, czyli w naszym ciele. Jak to się dzieje, że słyszymy, czujemy i widzimy? Jak te fascynujące biologiczne mechanizmy funkcjonują u zwierząt różnych gatunków? Tę wciągającą opowieść o zmysłach uzupełniają ciekawe ilustracje i doświadczenia, które mały czytelnik może przeprowadzić sam!

Zobacz także: