Książki dla młodzieży na mikołajki książki dla młodzieży

Czy zdajesz sobie sprawę, że 6 grudnia tuż-tuż? I nawet jeśli Twoje dziecko życzy sobie, by tytułować je „młodzieżą” nie „dzieckiem”, to na pewno czeka na Mikołajki i upominek, który do tej pory co roku magicznie pojawiał się pod poduszką lub w okolicy butów. W tym roku to dosyć ryzykowne – liczyć na Świętego Mikołaja. Globalna pandemia może mu nieco przeszkodzić w swobodnym przekraczaniu granic, a tym samym istnieje wątpliwość, że trafi z podarkiem do pokoju Twojej latorośli. Weź zatem sprawy w swoje ręce i sam zrób najlepszy prezent z możliwych. Jaki? Moja odpowiedź jest oczywista, a zawarłam ją w kolejnym zdaniu. Zobacz, po jakie mikołajkowe książki dla młodzieży w tym roku powinny sięgnąć elfy Świętego Mikołaja.

Książki dla młodzieży na mikołajki Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Mikołajkowe książki dla młodzieży

Wiesz już zatem, że idealną mikołajkową niespodzianką dla nastolatków są książki. Najlepiej, by były to fascynujące historie, które wprowadzą kształtujące się dusze w świat wykreowany nieprzeciętnymi umysłami autorów. Wręczając młodemu człowiekowi książkę, daje mu się czarodziejski bilet do niesamowitej przygody oraz szansę spotkania sympatycznych bohaterów, z którymi z łatwością się utożsami, doświadczy pierwszej miłości, czy pozna uroki przyjaźni. Autorzy wielu z książek dedykowanych nastolatkom piszą językiem młodego pokolenia – niekiedy pozbawionym cenzury i kwiecistych, obrazotwórczych metafor. Księgarnia TaniaKsiazka.pl wyselekcjonowała najlepsze mikołajkowe książki dla młodzieży, które znajdziesz pod tym linkiem. Ja przybliżę klika z nich, by ułatwić Ci wybór.

Baśniobór. Tom 1 Brandon Mull

Baśniobór, Tom 1 Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Seria Baśniobór została stworzona z myślą o dzieciach w wieku od 8 do 13 lat. Niech Cię to jednak nie zwiedzie, ponieważ nawet dorośli czytelnicy sięgają po jej lekturę równie chętnie. Baśniowość, dobry styl i niepodważalny talent literacki autora Brandona Mulla to zdecydowane walory tej książki. Są tu wszystkie składniki  idealnej powieści fantasy: doskonale wykreowane uniwersum alternatywne dla rzeczywistości, magiczne istoty i wartka akcja. Twoje dziecko na pewno nie będzie się nudzić podczas lektury czytania.

Basniobór to historia rodzeństwa – Setha i Kendry, którzy wakacyjną przerwę spędza u dziadków. To lato miało być jak każde inne, jednak już od początku w gospodarstwie Leny i Dale’a dzieją się jakieś podejrzane rzeczy. Zaczyna się od zwykłego zakazu zaglądania do stodoły oraz wchodzenia na teren lasu. Następnie pojawia się kura Złotogłówka, która znosi złote jajka i mieszka na strychu… Seth, pomimo zakazu dziadka, wybiera się ukradkiem do lasu, a tam zauważą tajemniczą staruszkę.  Wszystko się wyjaśnia, kiedy dziadkowie decydują się zdradzić wnukom tajemnicę Baśnioboru. Od teraz czekać je będzie mnóstwo przygód, być może nawet będą musiały uratować cały bajkowy świat…

Jeśli Twoje dziecko nie czytało do tej pory tej serii, zacznij od sprezentowania mu pierwszej części, Baśniobór. Tom 1, która czeka na Ciebie w tym miejscu.

Złodziejka książek Markus Zusak

Złodziejka książek Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

 

Jeśli Twój nastolatek przerabiał już na historii okres II Wojny Światowej i uczył się o Holokauście, podaruj mu Złodziejkę Książek. Światowy bestseller autorstwa Markusa Zusaka to jedna z najbardziej znaczących pozycji, podejmujących ten trudny temat. Akcja powieści toczy się w trakcie wojny i traktuje o rzeczach trudnych, ale nie brakuje w niej wątków, które przywracają wiarę w ludzi i dają pokrzepienie. Książę charakteryzuje specyficzny, mroczny i nieoczywisty humor, który przejawia się, m.in. w tym, że narratorem jest Śmierć ukazana jako istota wrażliwa na ludzkie losy i zdolna do współczucia. Główną bohaterką jest nastoletnia Liesel Meminger. Dziewczyna, której dzieciństwo naznaczone zostało koszmarem wojny, stara się przetrwać, uciekając do świata książek. Nie stać jej jednak na ich kupno, dlatego zmuszona jest kraść…

Wielopłaszczyznowa powieść emanuje mądrością i ciepłem, łączy okrutne realia wojny z uniwersalnymi wartościami, takimi jak przyjaźń czy wspólna dla wszystkich ludzi potrzeba bezpieczeństwa. Egzemplarz Złodziejki książek jest dostępny pod tym linkiem.

Pieśń syreny Alexandra Christo

Książki dla młodzieży: Pieśń Syreny Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

 

Pisarze powieści dla młodzieży podejmują różnorodną tematykę. Niektórzy sięgają nawet po dobrze znane bajkowe postacie, by zanurzyć je w mrocznej scenerii. Pieśń Syreny ukazuje, co by było, gdyby okazało się, że główna bohaterka Małej Syrenki Walta Disneya była tak naprawdę najskuteczniejszą morderczynią, jaką widziało morze? Krwawa historia o ciemnej stronie nietypowej księżniczki z głębi mórz, daleka od pięknej baśniowej przygody na pewno zafascynuje Twojego nastolatka.

Syrenie o imieniu Lira  daleko do ideału, choć cieszy się ogromnym szacunkiem w swojej podwodnej krainie. A może to strach?… Jej najcenniejsze trofea bowiem to siedemnaście serc lądowych książąt, które syrena trzyma w swojej sypialni, pod warstwą piasku. Pewnego razu Lira przekracza granicę i zabija jedną z syren. Jej matka, Królowa Mórz, postanawia wymierzyć jej okrutną karę – księżniczka syren ma stać się człowiekiem… choć gardzi ludźmi. Jedynym sposobem, by mogła odzyskać swoją wcześniejszą formę, jest zdobycie serca księcia Eliana. I mogłoby to być całkiem proste, gdyby nie to, że książę Elian również ma osobliwe hobby: poluje na syreny, mając nadzieję definitywnie pozbyć się całej ich rasy… Nie wiem jak Ty, ale ja – mimo tego, że już dawno przestałam być nastolatką, właśnie zamówiłam Pieśń Syreny. O, w tym miejscu.

Tusz. Księgi Skór. Tom 1 Alice Broadway

Tusz. Księgi Skór. Tom 1 Sprawdź na Tania Książka.pl >>

 

Książka Tusz. Księgi skór. Tom 1 to mistrzowskie połączenie fantastyki z tajemnicą i utopią. Powieść ta przypadnie do gustu miłośnikom fantastyki oraz osobom uwielbiającym odkrywać tajemnice i rozwiązywać zagadki na łamach książek. Podczas lektury okazuje się bowiem, że nic nie jest takie, jakim początkowo się wydaje. Tytułowy tusz odnosi się do tatuaży na ciele – w społeczności, w której wychowuje się główna bohaterka Leora, tatuowanie ciała to norma. Ciało człowieka traktowano bowiem jako kartkę, na której należało zapisywać całe swoje życie. Wszystkie doświadczenia, miłe chwile, trudne przeżycia i przygody. Każdy stawał się  swoistą mapą, z której można było wyczytać jego historię. Tatuaże oraz sam tusz urastają tu do rangi wymownych symboli. Za pomocą tej metafory naświetlają zmiany, jakie zachodzą w każdym z nas pod wpływem różnych okoliczności.

Pewnego dnia światopogląd Leory zamienia się w pył, gdy dziewczyna przekonuje się, że zapisy na ciele jej zmarłego ojca nie są kompletne, a niektóre nawet nie są prawdziwe… Mężczyzna, którego do tej pory idealizowała, był inny, niż się wydawał. Leora postanawia zatem poznać odpowiedzi na nurtujące ją pytania. W trakcie poszukiwań próbuje odkryć tajemnice ojca. Brzmi intrygująco, prawda? Książki dla młodzieży naprawdę potrafią wciągnąć nawet dorosłego czytelnika, dlatego, gdy już Twoje dziecko przeczyta powieść Tusz. Księga Skór. Tom 1 bądź następny w kolejce do czytania 😉 Książka jest dostępna w tym miejscu.

Gołąb i wąż Shelby Mahurin

Książki dla młodzieży: Gołąb i Wąż Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

 

Powieść Shelby Muharin Gołąb i Wąż to mrożąca krew w żyłach historia wiedźmy i łowcy czarownic. Louise przed dwoma laty uciekła z sabatu, odwracając się od czarownic i wyrzekając swojej mocy. Utrzymuje się teraz z drobnych kradzieży i oszustw, lecz mimo swego sprytu i pomysłowości nie jest w stanie uchronić się przed nadciągającym mrokiem. Mimo że dziewczyna nie posiada już mocy, wokół niej nadal dzieją się drobne, tajemnicze rzeczy. Musi ukrywać swoja tajemną wiedzę, by nikt nie posądził jej o zakazaną magię. Już samo oskarżenie może ją zaprowadzić na stos.

Dawna wiedźma spotyka na swojej drodze Reida Diggory’ego, łowcę czarownic na usługach Kościoła. Jego jedynym zadaniem i pragnieniem jest całkowite wyplenienie magii ze świata. W wyniku dziwnego toku wypadków z rozkazu duchownych Reid zmuszony jest poślubić Louise. Z czasem jednak w tym małżeństwie z przykazu pojawia się wzajemna fascynacja…  Czy fanatyczny łowca pogodzi się z prawdą, gdy pozna tajemnicę żony? Ich życie dodatkowo mają skomplikować potężne ciemne istoty, pragnące zemścić się na wiedźmie.

Zapewnij swojemu nastolatkowi wieczory z dreszczykiem. Wystarczy, że tutaj zamówisz Gołębia i Węża.

Inne ciekawe książki dla młodzieży, zebrane przez księgarnię TaniaKsiazka.pl w jednym miejscu, znajdziesz pod tym linkiem.

Powiązane artykuły: