Naprawdę? Jeremy Clarkson - zbiór felietonów Naprawdę? Jeremy Clarkson

Clarkson – nazwisko którego nie sposób nie kojarzyć. Ten angielski dziennikarz telewizyjny, którego największym konikiem jest motoryzacja, znany jest najbardziej z roli prezentera popularnego programu dla automaniaków Top Gear, w którym pracował do 2015 roku. Ten brytyjski magazyn motoryzacyjny produkowany przez BBC przyniósł mu międzynarodową sławę. Oprócz występowania w roli gospodarza w telewizyjnym show jest również podróżnikiem i publicystą. Na pewno też znasz jedną z jego wcześniejszych książek: Świat według Clarksona Jeśli mógłbym dokończyćW najnowszym zbiorze felietonów Naprawdę? Jeremy Clarkson odpowiada na masę różnorodnych, często absurdalnych pytań.

Naprawdę? Jeremy Clarkson Sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Naprawdę? Jeremy Clarkson – co było przed

Na długo, zanim w drukarni pojawiła się książka Naprawdę? Jeremy Clarkson, będąc młodym człowiekiem zaczynał jako obwoźny sprzedawca pluszowych Misiów Paddington w firmie swoich rodziców, po tym jak za naganne zachowanie usunięto go ze szkoły średniej. Potem zatrudnił się w redakcji Rotherham Advertiser, i tam doskonalił swoje umiejętności dziennikarskie. Następnie razem z Jonathanem Gillem założył agencję Motoring Press Agency, która testowała auta przeznaczone dla prasy lokalnej, a jego recenzje pojazdów publikowano też w specjalistycznych magazynach samochodowych.

Później rozpoczęła się jego przygoda z BBC, gdzie do 2015 roku prowadził program motoryzacyjny Top Gear. Jednak na ekranach telewizorów można go również kojarzyć z cyklu Jeremy Clarkson’s Extreme Machines, w którym prezentował różnorodne pojazdy, nawet amfibie! W trakcie realizacji programu Top Gear, Clarkson miał okazję do wielu podróży po całym świecie. Nie wiem jak Ty, ale ja zazdroszczę takiej pracy. Osobiście chciałbym, tak jak Jeremy, przepłynąć amfibią własnej konstrukcji przez kanał La Manche wspólnie z Richardem Hammondem i Jamesem Mayem. 😉 W dodatku Jeremy razem z Jamesem jako pierwsi ludzie na świecie dotarli samochodem na północny biegun geomagnetyczny w ramach wyprawy zorganizowanej na potrzeby Top Gear. Ścigali się wtedy z psim zaprzęgiem Richarda Hammonda. I wygrali.

Naprawdę? Jeremy Clarkson

Naprawdę? Jeremy Clarkson Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Obecnie Clarkson prowadzi spokojne życie na farmie i spisuje swoje spostrzeżenia. Publikuj je m.in. w formie cotygodniowych felietonów w The Sunday Times i The Sun. W swojej karierze, za sprawą realizowanych z rozmachem programów telewizyjnych, przejechał wyjątkowo długą drogę. Podczas tej podróży jego miłość do samochodów poddawana była wielu wymagającym próbom. Jedną z nich był groźny wypadek podczas kręcenia dwunastej serii Top Gear, gdy… celowo wjechał w ścianę z cegieł samochodem ciężarowym. Projekt z jednej strony kontrolowany, z drugiej nie przewidziano dokładnie siły zderzenia. Na szczęście wyszedł z tego cało.

Tymczasem… świat z dekady na dekadę stawał się coraz bardziej irytujący. I sprawiał, że dzień w dzień na usta Clarksona cisnęło się retoryczne pytanie: „Naprawdę?”. I w tym zbiorze aż 130 felietonów zatytułowanych Naprawdę? autor roztrząsa ważkie kwestie. Z jego najnowszej książki dowiesz się między innymi:

  • Jak żyć pośród ludzi piszących recenzje zmywarek?
  • Czy można naprawić iPhone’a kryształkami cukru?
  • Który samochód potrafi obudzić dorosłego drzemiącego w każdym z nas?
  • Z czym mogą się kojarzyć męskie koszule z krótkim rękawem?
  • Dlaczego powinniśmy pozbyć się lodówek?

Zamów swój egzemplarz książki Naprawdę? w tym miejscu i zapnij pasy! Szykuje się naprawdę ostra jazda!

Powiązane artykuły: