Puszka z noworocznymi miesiącami wreszcie została otwarta, a na stół wyłożono kilka gorących premier książek fantasy dla nastolatków 2017, na które wielu z nas czekało miesiącami. I kiedy zagraniczni fani literatury Young Adult Fantasy w tym roku otrzymają między innymi trzecią część Dworu cierni i róż Sarah J. Maas i drugą część Mrocznych Intryg Cassandry Clare, to polscy fani też nie mogą narzekać. Przed nami gorące nowości, kontynuacje bestsellerowych serii, które “uniosły nad ziemię” i zabrały do niesamowitych światów miliony czytelników na świecie. Witamy nowy rok w świecie fantasy.

5. Książki fantasy dla nastolatków 2017: Tajemne miasto, Carina Rozenfeld C J Daugherty, 11 stycznia

Tajemne miastoDruga część niesamowitej historii Taylora i Sachy. On jeszcze do niedawna był nieśmiertelny, ona okazuje się być jedyną osobą, która może go ocalić przed wyrokiem śmierci, który został na niego wydany. Nie mogli się spotkać, jednak los postanowił inaczej. Teraz ukrywają się za bramami Kolegium Świętego Wilfreda. Wydaje się, że są tu bezpieczni, jednak ciemne moce nie śpią i tylko czyhają na życie, które miało być odebrane. Przed dwójką bohaterów niebezpieczna wyprawa, a cena za jej niepowodzenie będzie bardzo wysoka.

4. Książki fantasy dla nastolatków 2017: Dark Elements Tom 3 Ostatnie tchnienie, Jennifer L Armentrout premiera: 19 stycznia

Dark Elements Tom 3 Ostatnie tchnienieDla Layli nadszedł czas trudnych wyborów. Jej serce będzie rozdarte pomiędzy dwa wielkie wołania: mroczny książę Roth, czy dobroduszny Zayne? Dziewczyna będzie musiała wreszcie zdecydować, bo oprócz jej rozterek miłosnych, czekają na nią prawdziwe kłopoty. Na jej życie czyha niezwykle niebezpieczny demon Lilin, który może zagrozić nie tylko jej ale także jej bliskim. Czasu jest niewiele i dziewczyna będzie musiała w końcu mądrze go wykorzystać chroniąc się jednocześnie przed złamanym sercem.

3. Książki fantasy dla nastolatków 2017: Naznaczeni śmiercią, Veronica Roth premiera: 1 luty

Naznaczeni śmierciąVeronicę Roth polscy i zagraniczni fani znają przede wszystkim jako autorkę bestsellerowej serii Niezgodna. Jej najnowszy tytuł Naznaczeni śmiercią rozpoczyna zupełnie nowy rozdział w twórczości tej pisarki. Polska premiera książki odbędzie się niemal równolegle z zagraniczną. Naznaczeni śmiercią to historia Cyry i Akosa, dwójki bohaterów pochodzących z wrogo nastawionych do siebie ludów. Oboje są obdarzeni niezwykłymi darami i wystarczającą siłą, aby zniszczyć siebie nawzajem. Jednak czy do tego dojdzie, czy może zawiąże się między nimi sojusz i coś więcej?

2. Książki Young Adult Fantasy 2017: Dwór mgieł i furii, Sarah J. Maas premiera: 2 luty

Dwór mgieł i furiiTa współczesna i niezwykle mroczna wersja Pięknej i Bestii to kolejny ogromny sukces młodziutkiej Sarah J. Maas. W drugiej części serii zatytułowanej Dwór mgieł i furii, Feyre wydaje się mieć wszystko, o czym mogłaby marzyć. Tamlin jest przy jej boku, ona sama zyskała nowe magiczne moce, jest otoczona luksusem i dostatkiem. Jednak z jakiegoś powodu nie jest szczęśliwa. Jej nowe życie wydaje się ją osaczać, a na domiar złego świat ludzi jest zagrożony straszliwą wojną.

1. Książki Young Adult Fantasy 2017: Gniew i świt, Renee Ahdieh premiera: 2 marca

 Gniew i świtTak jak Dwór mgieł i furii został zainspirowany historią znaną z Pięknej i Bestii, tak dla tej opowieści inspiracją była Księga Tysiąca i Jednej Nocy, oczywiście w wersji znacznie mniej słodkiej. Imię Chalida, kalifa Chorasanu to synonim cierpienia i okrucieństwa. Każdej nocy osiemnastoletni kalif bierze sobie za żonę młodą dziewczynę i co noc jego wybranka traci życie. Ten okrutny proceder ma zamiar przerwać młodziutka Szahrzad, tym bardziej że ofiarą kalifa pada osoba jej bardzo bliska. Jednak za drzwiami pałacu nic nie jest takie, jak się wydaje, a dziewczyna powoli zanurza się w świecie kłamstw, ukrytych sekretów i wielkiej miłości.

Czy wy też uważacie, że ten rok zapowiada się naprawdę fantastycznie? A to dopiero początek!

Jeżeli chcecie dowiedzieć się, co wydarzy się w trzeciej części Dworu cierni i róż, zajrzyjcie do artykułu:

TRZECIA CZĘŚĆ “DWORU CIERNI I RÓŻ” BĘDZIE MIAŁA SWOJĄ ANGLOJĘZYCZNĄ PREMIERĘ JUŻ W MAJU.