PolecamyScience fiction

Książki Gołkowskiego na podstawie gry komputerowej S.T.A.L.K.E.R

Stalker Michał Gołkowski

S.T.A.L.K.E.R. – autor serii

S.T.A.L.K.E.R to popularna gra komputerowa na podstawie, której Michał Gołkowski napisał serię książek. Autor jest polskim pisarzem literatury fantastycznej. Pracuje również jako tłumacz z języka angielskiego i rosyjskiego. Tłumaczył m.in. powieści Wiktora Noczkina i Andrieja Lewickiego z tego samego uniwersum. Zadebiutował w 2013 roku powieścią Ołowiany świt, która przedstawia jego własną wizję Zony z wcześniej wspomnianej gry.

S.T.A.L.K.E.R. – książki z serii

Cykl S.T.A.L.K.E.R rozpoczyna książka Ołowiany świt. Autor zadbał, aby Czytelnik od pierwszych stron odczuwał napięcie i zaciekawienie. Akcja dzieje się w czasach nam współczesnych. Katastrofa w Czarnobylu w 1986 roku była początkiem – prawie dwadzieścia lat później dochodzi do kolejnej tragedii.

Niespodziewane emisje szkodliwych substancji przechodzą przez obszar Zony i stają się śmiertelnym niebezpieczeństwem, tak jak tereny napromieniowane. Jednym z głównych bohaterów jest Polak, zwany Misiem, który będąc stalkerem stara się przetrwać w tym miejscu. Opowiada on o Zonie w taki sposób, że Czytelnik poznaje jej sekrety i uczy się, jak w niej przetrwać.

Kolejna książka Drugi brzeg jest powieścią dla osób o mocnych nerwach, które fascynują się technologią i cyberpunkiem. Bohaterowi zagrażają anomalie, zmutowane zwierzęta, bandyci, rosyjskie wojsko oraz radioaktywna emisja. Na każdym kroku udowadnia, że jest silny i odważny.

Droga donikąd jest trzecią książką serii i autor cofa akcję do początków kariery Misia. Michał Gołkowski nie zapomniał o Czytelnikach, którym nieznana jest gra S.T.A.L.K.E.R. i zaznajamia wszystkich z całą historią.

Ostatnia książka Sztywny opisuje losy człowieka, który pracuje dla swojego szefa – człowieka znanego i niebezpiecznego. W pewnym momencie ktoś próbuje zabić Sztywnego i mężczyzna wie, że musi to być ktoś nasłany przez Szefa. Jedyną możliwością działania jest współpraca ze stalkerem zwanym Jądro.

S.T.A.L.K.E.R. – dla kogo jest ta seria książek?

Książki Michała Gołkowskiego są doskonałymi lekturami dla miłośników science-fiction i nie tylko. Autor jest powściągliwy w opisach i pozostawia duże pole dla wyobraźni Czytelnika. To z pewnością jest zaletą serii, ponieważ takie rozwiązanie potęguje zaciekawienie podczas czytania kolejnej części.

Michał Gołkowski jest autorem również innych książek spoza uniwersum S.T.A.L.K.E.R.A. Z całą dotychczasową twórczością pisarza możecie zapoznać się tutaj.