Wielkie kłamstewka

Większość autorów bestsellerowych książek nigdy nie spodziewa się tego, że znajdą szerokie grono odbiorców. Tak również było w przypadku samej Liane Moriartry. Dzięki australijskiej pisarce światło dzienne ujrzały trzy powieści, które od razu stały się hitem i bestsellerem na wielu księgarnianych półkach. Moriarty pisała także bardziej młodzieżowe książki, jednak to wcześniejsza trójca dała jej wielką rozpoznawalność.

Powieść Wielkie kłamstewka – o czym?

Na czele całej akcji wysuwają się trzy postaci kobiet. Jak to bywa zarówno w książkach, jak i filmach – całkowite przeciwieństwa. Na pozór odmienne, ale jednak coś ich do siebie przyciągnęło. W tym przypadku były to dzieci.

Dzieci głównych bohaterek uczyły się w tej samej szkole. Dlatego to rzecz naturalne, że z czasem się spotkały. Połączyły ich także trudne przejścia z mężczyznami, ponieważ wszystkie trzy są bardzo doświadczone w tym aspekcie.

Tytuł również nie pozostaje bez wpływu na fabułę – każda z bohaterek ma swoje kłamstewko, którego rzecz jasna nie chce ujawniać. Cała akcja kręci się wokół tego, aby żadna z kobiet nie ujawniła się ze swoimi tajemnicami.

W książce historia trzech kobiet została przedstawiona w bardzo zabawny sposób. Każda nowa srona automatycznie wiąże się z ogromem niewiadomych zdarzeń – nic tu nie jest oczywiste. Dzięki temu całość jest naprawdę bardzo przystępna i lekka. Ważnym elementem jest także szkoła, która nie tylko jest miejscem gdzie uczą się ich dzieci. Rzeczywiście to arena, na której bój toczą wszystkie matki o bardzo zróżnicowanych charakterach i podejściu do życia.

Zachowania kobiet są bardzo niejednoznaczne, gdy są razem, z konieczności przypominają przyjaciółki, które bardzo się lubią, jednak na odległość nienawidzą się i obgadują. Jak to często bywa w amerykańskich szkołach, gdzie szkołą rządzą najbardziej popularne dziewczynki i chłopcy, tak jest właśnie tutaj w przypadku wszystkich matek. W procesie bycia idealna matką na swojej drodze zniszczą wszystko, co im w tym przeszkodzi.

Serial Wielkie kłamstewka

http://www.spidersweb.pl/rozrywka/2017/02/27/wielkie-klamstewka-recenzja-hbo/

Serial Wielkie kłamstewka

Ta bestsellerowa powieść doczekała się swojej ekranizacji w postaci serialu Wielkie kłamstewka. Od 20 lutego można go oglądać na kanale HBO. Gwiazdorska obsada w postaci Reese Witherspoon czy Nicole Kidman również szturmem podbiła serca widzów. Już w pierwszym miesiącu od wydania była na szczycie listy New York Timesa. Każdy odcinek odkrywa przed widzami nową tajemnicę. Powstaje dużo pytań i tak mało odpowiedzi.

Historia zawarta w serialu jest na tyle wciągająca i intrygująca, że nie jeden raz będziesz miała ochotę zaszyć się na cały dzień by móc w spokoju obejrzeć cały sezon. Naprawdę warto gorąco polecamy!