Marcowe zapowiedzi sci-fi

Pora na marcowe zapowiedzi sci-fi! Co nowego słychać w odległych galaktykach i alternatywnych przestrzeniach? Sprawdź nasze zestawienie wiosennych premier ze świata science-fiction.

Marcowe zapowiedzi sci-fi – szukaj na TaniaKsiazka.pl

Marcowe zapowiedzi sci-fi

Dom z niebieskiego szkła

Kilkadziesiąt lat temu ludzkość zdziesiątkowana tajemnicza choroba, wobec której cała współczesna medycyna okazała się bezradna.

Ogarniająca świat pandemia stała się zarzewiem międzynarodowego konfliktu i wojny nuklearnej, w skutek czego Ziemia zamieniła się w pustynię. Ci, którzy ocaleli, budują miasta pod kopułami chroniącymi przed atomowym wiatrem. W tej postapokaliptycznej rzeczywistości istnieje tylko jeden cel – znaleźć jak najszybciej remedium na rozprzestrzeniającą się zarazę.

David, młody student, również marzy o poznaniu przyczyny choroby oraz wynalezieniu skutecznego leku, który zażegnałby pandemię. Jednak wkrótce pojawiają się u niego objawy, które tak dobrze zna i których tak bardzo się boi… Zesłany do getta, gdzie przebywają zarażeni, musi dostosować się do praw rządzących tym nieludzkim światem. Czy uda mu się przetrwać i dotrzeć do źródła nękających ludzkość cierpień?

PREMIERA: 20.03.2020

SybirPunk

Przyszłość – sterylnie czyste miasta, uporządkowane społeczeństwa i służąca ludzkości zaawansowana technologia…

…No nie, sorry, ale nie.

Przyszłość to NeoSybirsk: rozpadająca się, sklecona na sznurek i szmatę cywilizacja pokryta węglowym pyłem. Cuchnące zaułki, w których można stracić życie za butelkę wody. Syntetyczne jedzenie, trujące powietrze i ludzie tak napakowani cybernetyką, że właściwie nie wiadomo czy jeszcze są ludźmi.

W takim świecie żyje Sasza Hudovec_74 zwany Chudym – facet od załatwiania spraw trudnych. Tym razem został windykatorem i ma odzyskać pieniądze, które jeden paskudnie bogaty oszust ukradł drugiemu obrzydliwie nadzianemu oszustowi.

Pieniądze są ogromne, prowizja Chudego – niebagatelna. Szybko jednak okazuje się, że nie zarobi swojej forsy ani łatwo, ani bezpiecznie, a problemy związane z tym zleceniem są zaledwie wierzchołkiem wielkiej góry lodowej. Orkiestra gra do samego końca, silniki idą pełną mocą naprzód, zaś Chudy pędzi na zderzenie czołowe.

PREMIERA: 11.03.2020

Pan światła

Ziemia jest daleko. Na skolonizowanej planecie grupa ludzi zyskała kontrolę nad środkami techniki i zyskała nieśmiertelność.

Teraz rządzą tym światem jako bogowie hinduistycznego panteonu – Brahma, Kali, Kriszna. Ponadto jest tu również ten, którego kiedyś nazywali Buddą, a który teraz odważa się wystąpić przeciwko ich tyranii. Nazywa się Mahasamatmanem, Poskromicielem Demonów, Panem Światła.

Wyobraźmy sobie daleki świat, gdzie bogowie chodzą po ziemi jak ludzie, choć dzierżą ogromne, ukryte moce. Tutaj zbudowali scenę, na której budują subtelną sieć przymierzy, miłości i śmiertelnej wrogości.

Czy istotnie są nieśmiertelni? I kim właściwie są ci bogowie, którzy władają przeznaczeniem ludnego świata?

PREMIERA: 24.03.2020

Daemon

W alternatywnej rzeczywistości religią panującą jest śmierć, a Inspektorat do Spraw Nieumarłych walczy z hordami Mięsożerców.

Na froncie I wojny światowej alianci wierzą w świętego, który zabiera rannych z pola bitwy. Niemcy, nie mogąc złamać oporu wroga, wysyłają agenta – Fritza Gekho, aby ten go zabił. W skutym lodem, postapokaliptycznym świecie, ludzie zmagają się z ukrytymi w pancerzach, tajemniczymi, ptasimi najeźdźcami…

Marcowe zapowiedzi sci-fi nie mogłyby obyć się bez Daemona, chociaż nie stanowi on klasycznego przykładu literatury science fiction. To czternaście mrocznych opowiadań z pogranicza fantastyki, horroru i thrillera.

Zebrane razem, są jak sezon serialu, w którym każdy odcinek zaskakuje czymś innym, a za efekty specjalne odpowiada niczym nieograniczona wyobraźnia.

PREMIERA: 11.30.2020

Wydech

Poznaj dziewięć zdumiewająco oryginalnych, prowokujących i wzruszających opowiadań, w których autor rozważa niektóre z najstarszych pytań stawianych przez ludzkość. Poza tym stawia też inne, zupełnie nowe pytania, które mogły przyjść na myśl wyłącznie jemu.

W opowiadaniu Kupiec i wrota alchemika sprzedawca tkanin z dawnego Bagdadu jest zmuszony do stawiania czoła starym błędom. Kupiec dostaje drugą szansę, a wszystko to przez portal czasowy, W tytułowym Wydechu obcy uczony dokonuje zdumiewającego odkrycia o uniwersalnych konsekwencjach. W noweli Lęk to zawrót głowy od wolności możliwość zajrzenia do alternatywnych wszechświatów umożliwia bohaterom zupełnie nowe spojrzenie na kwestię wolnej woli.

Wydech jest jedną z 10 Najlepszych Książek Roku New York Timesa i jedną z Obowiązkowych Lektur Roku 2019 według Time’a. Jest również ogłoszona Najlepszą Książką Science Fiction 2019 według Financial Times. No i poleca ją sam Barack Obama 😉

PREMIERA: 24.03.2020

Niewidzialny człowiek

Do wiejskiej gospody przybywa mężczyzna w wielkim pilśniowym kapeluszu, od stóp do głów ubrany tak, że nie widać ani centymetra ciała. Nieznajomy jest zziębnięty i pragnie jedynie wynająć ciepły pokój. Prosi też, aby mu nie przeszkadzano, gdyż prowadzi bardzo ważne badania. Zaintrygowana tajemniczym gościem gospodyni usiłuje dowiedzieć się, kim on jest, skąd przybywa i dlaczego z jego pokoju wydobywają się dziwne dźwięki.

Niedługo potem wychodzi na jaw, że mężczyzna to naukowiec, który wynalazł sposób na… niewidzialność, przy okazji sam stając się niedostrzegalnym dla ludzkiego oka. Chciwość i chęć zdobycia profitów przejmują władzę nad jego umysłem do tego stopnia, że nie zawaha się nawet zabić, aby osiągnąć cel…

Niniejsza książka jest nowym wydaniem Niewidzialnego człowieka, a już 6 marca będziemy obejrzeć go w kinach!

PREMIERA: 10.03.2020

Lewiatan. Przestrzeń zewnętrzna. Zaginiona Flota. Tom 5

Dwa syndyckie systemy gwiezdne padły ofiarą tajemniczej floty kontrolowanej w całości przez sztuczną inteligencję. Geary rozpoznaje wrogie okręty w mgnieniu oka. Są to jednostki opracowane na zlecenie Sojuszu. Miały zapewnić bezpieczeństwo, ale wyrwały się spod kontroli człowieka. Jeżeli bunt wyjdzie na jaw, wojna między Światami Syndykatu i Sojuszem rozgorzeje na nowo.

Podczas gdy Sojusz stara się ukryć istnienie tzw. ciemnej floty, Geary bezlitośnie ściga wrogie okręty. Niestety bardzo szybko okazuje się, że flota Sojuszu nie jest godnym przeciwnikiem dla armady zawiadywanej przez sztuczną inteligencję.

Z pomocą Tancerzy, jednej z ras Obcych, Geary dociera do tajnej bazy ciemnej floty. Musi dosięgnąć źródła jej potęgi i definitywnie rozprawić się z wrogiem, w przeciwnym razie Sojusz przestanie istnieć…

PREMIERA: 4.03.2020

Jak podobają się Wam marcowe zapowiedzi sci-fi? Czy któryś z tytułów zagości na Waszych półkach?