Kto z Was nie przysnął w pracy, niech pierwszy rzuci poduszką! Zdarza się każdemu. Głównie przez imprezy, albo niemowlęta, ale zdarza się też zarwać noc przez wciągającą książkę. Fani komisarza Igora Brudnego zaopatrzcie się w mocną kawę, bo po listopadowej premierze oczy znowu będą na zapałkach. Niebawem Cherub, trzecia części kryminalnej serii Przemysława Piotrowskiego.

Co wspólnego z pisaniem książek ma sekcja zwłok?

Książka, żeby zarwać przez nią noc, musi zaciekawić, wzbudzić emocje i trzymać w napięciu. Pisząc swoje kryminały, Przemysław Piotrowski robi wszystko, żeby tak właśnie było. Czasami wiele godzin spędza nad jednym zdaniem, po przeczytaniu którego nie jesteśmy w stanie odłożyć książki. Są to zdania-klucze, kończąc rozdział, otwierają drzwi kolejnego.

Żeby tak pisać, trzeba się odpowiednio przygotować, a Przemysław Piotrowski takie przygotowanie ma. Wielogodzinne dyskusje, z emerytowanym inspektorem policji prowadzącym w przeszłości grupę dochodzeniowo-śledczą, pomogły znaleźć odpowiedzi na pytania. — Czego szuka się w pierwszej kolejności na miejscu zbrodni? Kto mógł zabić? Kim jest ten człowiek? Gdzie mieszka? Jaki mógł mieć motyw?

Gruntowny wywiad pomaga autorowi uwiarygodnić bohaterów oraz sprawić, że są wyraziści, a to, co się wydarza, jest głęboko osadzone w rzeczywistości. Przemysław Piotrowski uczestniczył nawet w sekcji zwłok, co pomogło mu tak dokładnie ją opisać (Piętno). Zobaczył to, poczuł zapach. Wszystko po to, żeby zachować realizm w swoich książkach. Bo im silniejsze emocje, tym trudniej się oderwać od czytania.

Cherub Przemysława Piotrowskiego – premiera w listopadzie

Fani sensacji, kryminałów i thrillerów będą zadowoleni, bo komisarz Brudny powraca. W listopadzie premiera Cheruba – trzeciej części kryminalnej serii Przemysława Piotrowskiego.

Igor Brudny unika powrotów do przeszłości, więc ona upomina się o niego sama. Przed stołecznym gliną najtrudniejsza sprawa w karierze. Musi rozwikłać brutalne morderstwo prokuratora Brunona Kotelskiego. Sprawca jest nieprzewidywalny i zdaje się bardzo dobrze panować nad sytuacją, o czym szybko przekonują się śledczy. Nikt, nawet oni, nie mogą czuć się bezpiecznie.

By uratować przyjaciół, komisarz Brudny musi podjąć wyzwanie i po raz ostatni zmierzyć się z przeszłością. Czas wrócić do rodzinnego miasta, Zielonej Góry, by rozpocząć ostateczną rozgrywkę.

Przemysław Piotrowski debiutował w 2015 roku thrillerem historycznym Kod Himmlera. Spod jego pióra wyszła również sensacyjna Droga do piekła oraz Radykalni – seria political fiction. W maju tego roku premierę miało Piętno – pierwsza część kryminalnej serii, której kontynuacją jest Sfora. Książki zostały przyjęte pozytywnymi recenzjami.

Czy tak będzie i tym razem? Przekonajcie się sami, sięgając po Cheruba, którego premiera będzie 12 listopada.

Nowa książka Przemysława Piotrowskiego już jest dostępna w przedsprzedaży —tutaj.

Autor artykułu: Łukasz Kozłowski