Literatura piękna na jesień - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Były już książki na jesienną chandrę – lekkie, zabawne, poprawiające nastrój. Jednak z pewnością nie tylko ja poszukuję w te chłodniejsze dni tytułów, które po prostu pomogą mi się zrelaksować i odprężyć. A ponieważ ile czytelników, tyle czytelniczych gustów, dziś podrzucam Wam top 8 z literatury pięknej. Powieści te premierę będą miały tej jesieni i powiem wam szczerze, że to idealne tytuły na chłodniejsze dni! Poza tym, jeśli poszukujecie literatury nietuzinkowej i przepełnionej emocjami, to świetnie trafiliście. Autorzy prezentowanych pozycji w swoich powieściach przekazują ogromny ładunek emocjonalny, prezentują kunszt językowy i nierzadko skłaniają odbiorców do refleksji. Nie ma więc co zwlekać. Sprawdźcie, po jakie książki warto sięgnąć tej jesieni!

Literatura piękna na jesień - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Top 8 literatury pięknej - kup na TaniaKsiazka.plTop 8 literatury pięknej – Wyznanie

Rose Simmons szuka właśnie informacji o matce, która zniknęła w jej wczesnym dzieciństwie. A Constance Holden, samotna pisarka, która u szczytu sławy wycofała się z życia publicznego, jest ostatnią osobą, która widziała kobietę. W związku z tym Rose pojawia się w jej domu z nadzieją, że ta zdradzi, co stało się z jej matką.

Książka dostępna od 28 października 2020 roku.

Grube wióry - sprawdź na TaniaKsiazka.plTop 8 literatury pięknej – Grube wióry

Rafał Pacześ stworzył brawurową, niebezpiecznie zabawną i bezwzględnie szczerą powieść o współczesnych mężczyznach. W tej książce spotyka się dwóch bohaterów, dwudziestojednoletni Oskar i niemal dwa razy od niego starszy Wiktor. Oboje mają nieźle pokręcone życie i sporo za uszami – jednak łączy ich nieprawdopodobna przyjaźń.

Książka dostępna od 14 października 2020 roku.

Top 8 literatury pięknej - zobacz na TaniaKsiazka.plTop 8 literatury pięknej – Tkanki miękkie

Jak wyglądają relacje między ojcem i synem? A co, kiedy między tą dwójką pojawia się zwierzęce przywiązanie? I co zrobić, kiedy przychodzi taki moment w życiu, kiedy ze wszystkich ważnych uczuć pozostaje obowiązek miłości wobec rodzica? Z tymi dylematami musi zmierzyć się bohater Zyty Rudzkiej.

Książka dostępna od 14 października 2020 roku.

Top 8 literatury pięknej – sprawdź na TaniaKsiazka.plTop 8 z literatury pięknej – Cudze słowa

To zbiór siedmiu opowiadań, w których czytelnicy będą mieli okazję spojrzeć na jednego człowieka, oczami różnych bohaterów. Tym samym autorowi udaje się stworzyć opowieść, odsłaniającą nieuchwytną prawdę o człowieku. To ciągłe budowanie i burzenie mitu oraz zderzanie się różnych wersji o jednym bohaterze.

Książka dostępna od 15 października 2020 roku.

Top 8 literatury pięknej – sprawdź na TaniaKsiazka.plTop 8 literatury pięknej – 10 minut i 38 sekund

Czy tytułowe 10 minut i 38 sekund wystarczy, by opowiedzieć historię swojego życia? Lub historię jakiegokolwiek życia? Leila nie żyje, jej ciało jest nieruchome, choć mózg jeszcze pracuje. A obrazy pozornie wyrwane z kontekstu łączą się w zmysłową opowieść o życiu w świecie, w którym wielu ludziom nadal odbiera się prawo do bycia sobą.

Książka dostępna od 14 października 2020 roku.

Top 8 literatury pięknej - kup na TaniaKsiazka.plTop 8 z literatury pięknej – Ten dom jest mój

Vera w wieku pięciu lat ucieka z matką z Prus Wschodnich do Starego Kraju. Tam, nazywana „policzkowym dzieckiem” przez całe życie czuje się obco. Sześćdziesiąt lat później przed jej drzwiami staje siostrzenica Very, Anne. A choć kobiety w ogóle się nie znają, to szybko okaże się, że wiele je łączy.

Książka dostępna od 21 października 2020 roku.

Las z wełny i stali - zobacz na TaniaKsiazka.plTop 8 literatury pięknej – Las z wełny i stali

Tomura pod wpływem chwili jako nastolatek, decyduje się, że chce zostać stroicielem fortepianów. Autorce udało się stworzyć przejmującą opowieść o dorastaniu, szukaniu własnej drogi i pokonywaniu słabości. A przede wszystkim o odnajdywaniu celu.

Książka dostępna od 2 października 2020 roku.

Przejście - zobacz na TaniaKsiazka.plTop 8 z literatury pięknej – Przejście

Czy można uciec od samego siebie? I czy w nowym otoczeniu stajemy się innymi ludźmi? Błąkając się po ulicach kolejnych europejskich miast, Bujar rozmyśla nad sensem życia, samotnością, miłością i tym, czy w nowym otoczeniu zawsze pozostaniemy obcy.

Książka dostępna od 13 października 2020 roku.