Zabawka Roberta Ziębińskiego - kryminał oparty na prawdziwej zbrodni Zabawka Roberta Ziębińskiego

Tematyka true crime cieszy się na całym świecie ogromną popularnością. W Polsce też ma się bardzo dobrze, o czym świadczy zaskakująco wysokie zainteresowanie podcastami, reportażami, filmami i serialami dokumentalnymi, zapisami spraw sądowych czy programami telewizyjnymi traktującymi o zbrodniach i innych kryminalnych występkach złoczyńców.

Powstaje na ten temat również wiele książek, które znakomicie się sprzedają, np.  Motyw Ukryty Katarzyny Bondy i Bogdana Lacha czy praca zbiorowa Opowiem Ci o zbrodni. Historie prawdziwe, które ukazują kulisy głośnych lub tych całkiem cichych spraw kryminalnych w Polsce. Jeśli doskonale wiesz, o czym piszę i Ciebie również fascynuje ten obszar, na pewno spodoba Ci się książka Zabawka Roberta Ziębińskiego. To powieść. Tak, dobrze widzisz, jednak ten mroczny kryminał oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Być może nawet wiesz jakich. W księgarniach pojawi się 24 marca.

Zabawka Roberta Ziębińskiego – powieść o prawdzie

Zabawka Roberta Ziębińskiego nawiązuje do dwóch warszawskich zbrodni, które faktycznie miały miejsce na początku lat dwutysięcznych. Pierwsza dotyczy trzech morderstw w latach 2000-2006 na Pradze i Bródnie. Ofiarami były bezdomne kobiety, alkoholiczki i stałe bywalczynie Dworca Centralnego. Tajemnicza seria zabójstw do dziś nie doczekała się finału. Nie ujęto seryjnego mordercy, a prokuratura wciąż prowadzi śledztwo. Drugą sprawą jest zaginięcie siedemnastoletniej Katarzyny D., która jest poszukiwana od maja 2000 roku. Jedyną wskazówką, mówiąca o tym co mogło się z nią stać, jest jej pamiętnik z szokującą zawartością.

Biorąc na warsztat te dwie tajemnicze sprawy, Robert Ziębiński w swoim kryminale snuje mroczną i przerażającą opowieść o pozornie szczęśliwej rodzinie. Relacjach naznaczonych dramatyczną przeszłością. Pisze o kłamstwach i chciwości oraz najgorszych czynach, do których zdolny jest człowiek.

Zarys fabuły

Główną bohaterką powieści jest córka znanego biznesmena, Ania Kryńska. Może się wydawać, że jej życie jest wprost idealne. Ma wszystko, czego można chcieć: kochających rodziców, piękny dom i pieniądze. Ani niczego nie brakuje, a jej codzienność snuje się jak bajka. Jednak nagle ten cały piękny obraz zaczyna się rozmywać, gdy w gazetach pojawia się zdjęcie jej ojca obok twarzy martwej kobiety znalezionej w Lesie Bródnowskim. Pierwszy szok natychmiast się pogłębia, ponieważ okazuje się, że ofiarą jest była żona Edwarda Kryńskiego. Anna musi dowiedzieć się prawdy… Czy jej ojciec mógł kogokolwiek zabić? Rozpoczyna więc prywatne śledztwo, gdy w tym samym czasie policja znajduje kolejną ofiarę.

Czy uda jej się rozwiązać rodzinną zagadkę i czy dowiemy się jaki związek z kolejnymi zabójstwami mają wysoko postawione osoby w kraju? Jeśli jesteś ciekawy, zapamiętaj datę 24 marca, bo właśnie wtedy książka Zabawka Roberta Ziębińskiego będzie miała swoją premierę. Tymczasem w tym miejscu możesz zamówić swój egzemplarz przedpremierowo.

Powiązane artykuły: