Kamala Harris Pierwsza biografia Kamala Harris Pierwsza biografia

Dopiero co mieliśmy 20 stycznia, czyli dzień zaprzysiężenia na funkcję prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Joe Bidena, a już w marcu ukaże się jego autobiografia: Spełniając Obietnice. Tego samego dnia miało miejsce również inne historyczne wydarzenie. Na funkcję wiceprezydenta USA zaprzysiężono pierwszą kobietę, Afroamerykankę i osobę pochodzenia azjatyckiego – Kamalę Harris. To wielki sukces i ogromny krok naprzód, ponieważ amerykańska administracja jest zdominowana przez białych mężczyzn. Kobieta powiedziała, że może jest pierwszą, ale na pewno nie będzie ostatnią kobietą na szczycie władzy. Również w marcu pojawi się książka Dana Moriana prezentująca sylwetkę obecnej wiceprezydent: Kamala Harris. Pierwsza biografia.

Kamala Harris. Pierwsza biografia Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Kamala Harris. Pierwsza biografia

Przysięga, którą Kamala Harris złożyła przed sędzią Sądu Najwyższego Sonią Sotomayor odbiła się szerokim echem. Choć ostatnio funkcja wiceprezydenta nie cieszyła się zainteresowaniem opinii publicznej i, mimo że jest mniej widoczna na amerykańskiej scenie politycznej, teraz skupiła na sobie uwagę nie tylko całej Ameryki, ale i świata. Otóż stanowisko to objęła nie dość, że kobieta, to jeszcze czarnoskóra kobieta pochodzenia hinduskiego i jamajskiego. Tym samym zaczęła się nowa era polityki, w której dopuszcza się kobiety do tych najwyższych urzędów w kraju.

Kamala Harris w pełni zasłużyła na tę funkcję. W swojej działalności politycznej i prawniczej zawsze stawała po stronie ofiar, broniła praw konsumentów i lokatorów oraz prywatności użytkowników internetu. Dzięki swojej silnej osobowości, inteligencji i nieustępliwości, w swojej karierze m.in. ograniczyła przebyt broni do USA oraz walczyła z kartelami narkotykowymi. Dzięki temu dała się poznać jako twarda i zdecydowana negocjatorka.

W książce Kamala Harris. Pierwsza biografia Dan Morian odmalowuje przed czytelnikiem obraz kobiety charyzmatycznej, skutecznej i pełnej pasji.  W czasie ostatniej kampanii prezydenckiej media skupiły się na niej bardzo mocno, nazywając ją gorącą orędowniczką praw osób LGBT, kobiet i mniejszości etnicznych. Odkąd pojawiła się na świeczniku, natychmiastowo dla milionów ludzi, również tych mieszkających poza Stanami Zjednoczonymi Ameryki, stała się uosobieniem walki o prawa człowieka. Kiedy w Ameryce masowo rozlały się protesty pod hasłem #blacklivesmatter, stanowczo potępiła działania policji po śmierci George’a Floyda. Dziś Kamal Harris jawi się jako symbol nadziei na koniec rządów populistów na całym świecie.

Kamala Harris. Pierwsza biografia Dana Moriana pojawi się w księgarniach już 11 marca. W tym miejscu możesz zamówić swój przedpremierowy egzemplarz.

Powiązane artykuły: