Książki, które sprzedały się w ponad 100 mln nakładzie. Były w Waszych rękach?

Książki wszechczasów, które znajdziecie poniżej to nie tylko tytuły, które osiągnęły nakład powyżej 100 mln kopii. Jedna z nich pobiła granicę 100 mln egzemplarzy 5-krotnie. Zgadniecie, która?: Opowieść o dwóch miastach (Charles Dickens), Don Kichot (Miguel de Cervantes Saavedra), Alchemik (Paulo Coelho), Kamień filozoficzny (J. K. Rowling), Mały książę (Antoine de Saint Exupery), Hobbit (J R R Tolkien). Odpowiedź oczywiście znajdziecie poniżej. 🙂

6. Książki wszechczasów, Hobbit, J R R Tolkien

HobbitHobbita Tolkien wydał w 1937 i zapoczątkował tym samym nowy rozdział w historii fantasy. Udowodnił, że opowieści o magach, trollach, elfach i krasnoludach mogą porwać na długie godziny, także dorosłych czytelników. Sam Hobbit sprzedał się w 100 mln egzemplarzy, a trylogia Władcy pierścieni w 150 mln kopii.

5. Książki wszechczasów, Harry Potter i kamień filozoficzny, J K Rowling

Harry Potter i kamień filozoficznyTa konkretna część Harry’ego Pottera sprzedała się w łącznym nakładzie 107 mln egzemplarzy. Jednak słynna seria Rowling jest stale wznawiania, dlatego ta liczba z pewnością się zmieni. Wszystkie części Harry’ego Pottera sprzedały się w nakładzie 450 mln kopii. Te dane nie uwzględniają najnowszej części Harry’ego Pottera, która tylko w pierwszych dwóch dniach sprzedaży rozeszła się w nakładzie 2 mln kopii.

4. Książki wszechczasów, Mały książę, Antoine de Saint Exupery

Mały książęMiejsce tej książki w zestawieniu z pewnością nikogo nie dziwi. Mały książę to książka, którą po prostu każdy powinien znać. Na kilku stronach tej nieco bajkowej historyjki znajdziemy najważniejsze życiowe drogowskazy, jakich kiedykolwiek pisarz udzielił czytelnikom. Mądrość tych rad, zdumiewa i onieśmiela, zachwyca i budzi lęk. Bo w końcu każdy kiedyś się dowie, że “najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, ale czy każdy będzie umiał to dostrzec? Mały książę – 14o mln sprzedanych egzemplarzy.

3. Książki wszechczasów, Alchemik, Paulo Coelho

AlchemikAlchemika z pewnością nikomu nie trzeba przedstawiać. Słynna powieść Coelho sprzedała się na całym świecie w liczbie 150 mln kopii. Teraz ma szansę w końcu trafić na ekrany kin. W końcu, ponieważ próby jej zekranizowania trwają od blisko 20 lat! Alchemik to filozoficzna i metaforyczna podróż, w którą pewnego dnia wyrusza andaluzyjski pasterz. Jednak tak naprawdę, to my bierzemy udział w tej niezwykłej wędrówce i jeżeli zechcemy uważnie słuchać, dowiemy się, jaką siłę mają nasze marzenia i jak ważne jest to, aby słuchać ich głosu.

2. Książki wszechczasów, Opowieść o dwóch miastach, Charles Dicken

Opowieść o dwóch miastachZ pewnością jesteście zaskoczeni tym, że akurat ta książka Dickensa znalazła się tak wysoko w zestawieniu. Dickens jest bardziej znany jako autor Opowieści wigilijnej, ale to właśnie Opowieść o dwóch miastach osiągnęła jeden z najbardziej rekordowych wyników sprzedażowych – 200 mln kopii na całym świecie. Jeżeli jeszcze jej nie znacie, to nadarza się doskonała okazja, żeby to zmienić. 22 listopada książka ukaże się jako wydanie wznowione w twardej oprawie. Opowieść o dwóch miastach ukazała się po raz pierwszy w 1859 i opowiada o losach 4 niezwykłych postaci, rzuconych przez los w przeddzień wybuchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej.

1. Książki wszechczasów, Don Kichot, Miguel de Cervantes Saavedra

 Don KichotByć może Don Kichot nie odniósłby tak spektakularnego sukcesu, gdyby został napisany dzisiaj. Jednak ta słynna powieść o nieco zwariowanym szlachcicu, powstała w 1512 roku i stała się pierwszą, prawdziwą powieścią w tego słowa znaczeniu. Don Kichot wyznaczył nowe drogi, stał się drogowskazem. Jednocześnie jest książką, która się nie starzeje, bawiąc, ucząc i wzruszając także nas, współczesnych czytelników. Ilu z Was zgadło, że to właśnie Don Kichot osiągnął spektakularny, 500 mln nakład sprzedanych egzemplarzy?

Wymienione tytuły to nie tylko wiele milionów książek sprzedanych na całym świecie. To także miliony godzin spędzonych w świecie niewiarygodnej przygody, pięknych słów, marzeń i historii, które niemal na pamięć zna cały świat.