Książki na jesienne wieczory. Co czytać pod kocykiem? Książki na jesienne wieczory

Szukacie idealnej książki na jesienne wieczory, by mocniej wczuć się w klimat obecnej pory roku, ale nie wiecie, jakiem kluczem dokonać wyboru? Złapcie lektury, które mają jesień w tytule! Sprawdźcie nasze propozycje.

Książki na jesienne wieczory. Co czytać pod kocykiem?

Książki na jesienne wieczory

Jesienna miłość, Nicholas Sparks

Jesienna miłość. Książki na jesienne wieczory na TaniaKsiazka.pl >>

Czytanie miłosnych historii to dobry plan na każdą porę roku, zwłaszcza jeśli wychodzą spod pióra króla literackiego romansu. Jesienna miłość Nicholasa Sparksa to chwytająca za serce, przepiękna książka o głębokim uczuciu łączącym Landona i Jamie.

Para chodzi do tego samego liceum. Na początku chłopak nie interesuje się dziwną, religijną dziewczyną, która od śmierci matki całe dnie spędza z ojcem pastorem, jednak to właśnie ją zaprasza na licealny bal. I choć oboje pochodzą z innych światów, od tego momentu zaczyna rodzić się między nimi nić porozumienia i coś więcej… Nie mają jednak pojęcia, jak już wkrótce zmieni się ich życie i jaką cenę będą musieli zapłacić za miłość.

Książkę złapiecie na tej stronie.

Jesień. Pory roku. Tom 1, Smith Ali

Jesień. Pory roku. Tom 1 na TaniaKsiazka.pl >>

Jesień to pierwszy tom z serii Pory roku autorstwa najwybitniejszej współczesnej szkockiej pisarki, Smith Ali, czterokrotnej finalistki Nagrody Bookera. Powieść trafiła do finału tego prestiżowego konkursu w 2017 roku.

Głównymi bohaterami są ponad stuletni Daniel Gluck oraz trzydziestoletnia Elisabeth Demand. Mężczyzna ostatnie swoje dni spędza w domu spokojnej starości, a kobieta czuwa przy jego łóżku. Gdy była mała, wbrew woli matki zaprzyjaźniła się ze starszym sąsiadem. Teraz patrzy, jak ten śpi i rozmyśla o relacji, która wpłynęła na całe jej życie. Daniel natomiast we śnie wraca do swoich wspomnień. W tle przeżyć tych dwojga Wielka Brytania szykuje się do Brexitu i rozprawy z emigrantami. Autorka bowiem w tej powieści mierzy się z nową rzeczywistością Europy.

Książkę zamówicie pod tym linkiem.

Jesień cudów, Jodi Picoult

Jesień cudów na TaniaKsiazka.pl >>

Wybierając książki na jesienne wieczory, nie pomińcie Jesieni cudów Jodi Picoult. Mariah odkrywa, że jej mąż ma romans, przyłapując go z inną kobietą i zrozpaczona wpada w depresję. Jej córką Faith – świadek zdarzenia – zaczyna uciekać w świat fantazji i wymyśla sobie przyjaciółkę, której zaczyna się zwierzać. Na początku matka nie traktuje poważnie tych rozmów, jednak po jakimś czasie zaczyna się zastanawiać, czy przypadkiem Faith nie objawia się Bóg. Skąd te przypuszczenia? Dziewczynka bowiem dokonuje serii uzdrowień, a na jej dłoniach pojawiają się stygmaty.

Informacje o tych cudach rozchodzą się bardzo szybko i matka z córką, brew swojej woli, zostają wciągnięte w medialny cyrk. Afera wokół obdarzonej zdolnościami dziewczynki prowadzi do jeszcze głębszej destabilizacji rodziny, która musi stawić czoła dręczącym ją lekarzom i ludziom posiadającym monopol na jedyne słuszne prawdy.

Książka czeka w tym miejscu.

Jesień patriarchy, Gabriel Garcia Marquez

Jesień patriarchy na TaniaKsiazka.pl >>

Co powiecie na arcydzieło realizmu magicznego? Jesień patriarchy Gabriela Garcíi Márqueza po raz pierwszy została wydana w 1975 roku. Jednak ta niezwykła historia o władzy obejmowanej przez fikcyjnego dyktatora nadal zaskakuje i porusza, mi.in. humorem przeplatanym goryczą i wielogłosową narracją. Nie wiadomo, jak nazywa się bohater książki i z jakiego kraju pochodzi. Jest on bowiem uosobieniem wszystkich latynoamerykańskich dyktatur i fikcyjnych ciemiężców znanych z dzieł literackich. To opowieść surrealistyczna, łącząca hiperbolę z karykaturą i elementami baśniowymi.

Książkę można zamówić tutaj.

Karmelowa jesień, Aleksandra Tyl

Karmelowa jesień na TaniaKsiazka.pl >>

Macie ochotę na ciepłą powieść pachnącą jesienną słodyczą? Chwyćcie książkę pt. Karmelowa miłość Aleksandry Tyl, bestsellerowej autorki literatury obyczajowej. Dzięki niej poznacie Mariannę, która wiodła cudowne, lekkie i piękne życie. Jako jedyna córka rodziców, mogła zawsze liczyć na ich 100% uwagi i wsparcie. Studia za granicą, wielkie plany na przyszłość i śmiałe marzenia były w zasięgu jej ręki. Niestety, wszystko się zmieniło po nagłej, tragicznej śmierci jej rodziców. I gdy dodatkowo wkrótce umiera również babcia, Marianna po prostu się załamuje.

Odziedziczone bogactwo wcale nie jest lekarstwem na cierpienie po stracie najbliższych oraz na dokuczliwą samotność. Dziewczyna czuje się nieszczęśliwa. Odkrywa jednak dokumenty, z których wynika, że jej tata regularnie przesyłał pieniądze jakiejś tajemniczej Rosie Rosso. Prywatne śledztwo prowadzi ją do hiszpańskiej Sewilli. I to właśnie tam Marianna odżywa, smakując w świat, jakiego do tej pory nie znała.

Książka jest dostępna pod tym linkiem.

Jesienna zbrodnia, Anders de la MotteKsiążki na jesienne wieczory na TaniaKsiazka.pl >>

Na koniec propozycja dla miłośników kryminałów. Drugi tom serii Andersa de la Motte Kwartet sezonowy,  powieść Jesienna zbrodnia  rozpoczyna się późnym popołudniem w nieczynnym kamieniołomie. To jedno z ulubionych miejsc spotkań piątki przyjaciół, którzy znają się od dzieciństwa. Właśnie zdali maturę i muszą postanowić, co dalej zrobić ze swoim życiem. I choć są zadowoleni, że w końcu skończyli szkołę, to dopada ich melancholia na myśl o rozstaniu. Ich nastrój dodatkowo psuje straszne wydarzenie – odnalezienie ludzkiego ciała, pływającego w wodach kamieniołomu. Policjanci prowadzący śledztwo przekonują ich, że ofiara z pewnością uległa nieszczęśliwemu wypadkowi. Jednak nie wszyscy maturzyści uważają, że to prawda.

Książkę można zamówić po przejściu na tę stronę. Cała seria jest dostępna tu.

Czytajcie także: