Deman - nowość od Artura Urbanowicza Deman

Mam pytanie do wszystkich, którzy przyjemność czerpią z przerażających historii. Czy kiedykolwiek w Waszych umysłach pojawił się pomysł na fabułę powieści, w której podczas opętania to człowiek włada demonem, a nie odwrotnie? Brzmi surrealistycznie, prawda? Czym byłaby jednak dobra powieść z gatunku grozy, jeśli nie opierałaby się na nieoczywistej koncepcji? Taką właśnie książką jest najnowsze dzieło Artura Urbanowicza pt. Deman. Autor po raz kolejny częstuje nas niebanalną historią.

Deman na TaniaKsiazka.pl >>

Deman – nowa porcja grozy od Artura Urbanowicza

Głównym bohaterem książki Deman jest młody warszawski ksiądz imieniem Dorian. Jak każdy, tak i on ma mroczny sekret, który skrywa przed światem. Jest ojcem. Nawet matka dziecka nie wie, że mężczyzna, z którym przypadkowo zaszła w ciążę podczas imprezy zakrapianej alkoholem, jest duchownym. O tym, że ma rodzinę, Dorian dowiedział się kilka lat po tym zdarzeniu. Dręczony wyrzutami sumienia postanowił skorzystać z usług psychologa.

Duchowny zajmuje się m.in. egzorcyzmami. Pewnego dnia bierze udział w tego typu rytuale, który kończy się tragicznie. Po jakimś czasie od tego zdarzenia zaczyna zauważać, że dzieje się z nim coś bardzo dziwnego. Jak tylko znajduje się w pobliżu jakiejś osoby, automatycznie poznaje wszystkie jej grzechy, traumy, ciemne myśli i tajemnice. Szybko okazuje się, że to zaledwie przedsmak tego, jakie jeszcze nowe zdolności ujawni. Dorian zaczyna fascynować się złem, które kusi go i przyciąga. A wraz z tą mroczną siłą pojawiają się również potężni przeciwnicy. Największym i najtrudniejszym do pokonania jest jednak on sam.

***

Artur Urbanowicz w swojej najnowszej powieści składa hołd mitologii komiksowych superbohaterów. Jego książka to także wyśmienita historia psychologiczna o piętnie posiadania nadludzkich mocy. O których niejedno z nas skrycie marzy.

Książkę Deman Artura Urbanowicza znajdziesz w tym miejscu.

Czytajcie także: