Jesteś fanem science fiction? Uwielbiasz zagłębiać się w opowieściach o zaczarowanych krainach pełnych smoków, złych charakterów i postaci z nadprzyrodzonymi zdolnościami? A może znudziły Ci się konwencjonalne powieści, w których wszystko opiera się na bezładnej logice świata magii? W takim razie koniecznie czytaj dalej, aby przekonać się,  że książki z cyklu Mither Mages z pewnością Cię zachwycą!

Książki z cyklu Mither Mages Złodziej wrót - sprawdź na TaniaKsiazka.pl!

Książki z cyklu Mither Mages – słów kilka o fabule

Cała seria składa się z następujących części: Zaginione wrota, Złodziej wrót oraz Ojciec wrót. Książki z cyklu Mither Mages to seria opowieści o bohaterze o skromnym imieniu Danny. Na pierwszy rzut oka to tylko kolejna książka o chłopcu odkrywającym tajniki fantastycznego świata, w jakim się znalazł, ale… czy tak jest na pewno? W gruncie rzeczy Danny nie jest zwykłym dzieckiem. To pierwszy mag wrót, który przybył na Ziemię, by stoczyć walkę ze Złodziejem Wrót.

W kolejnych tomach odnajdziemy całą prawdę o mitycznej potędze młodego maga i razem z nim będziemy przeżywać wzloty i upadki w zakresie odzyskiwania skradzionych wrót do magicznego świata. Gama emocji podczas czytania jest na tyle rozpięta, na ile pozwala nam na to dynamiczna akcja powieści. Dzięki niej znajdziemy w sobie pokłady niewykorzystanej fantazji, która pomoże nam przenieść się na karty tych niesamowitych powieści i razem z Dannym walczyć ze złowrogimi charakterami mogącymi zagrozić bezpieczeństwu magów Bela.

Czy Danny zdoła odzyskać ostatnie wrota zagrabione przez Złodzieja Wrót? Czy też uda mu się wraz z innymi ocalić cenny ród magów, w imieniu którego walczy ze złem? Odpowiedzi na te pytania każdy powinien znaleźć sam, zagłębiając się w wartką akcję książek z cyklu Mither Mages.

Orson Scott Card

Orson Scott Card to autor bestsellerowych powieści znanych, a także cenionych wśród fanów science fictionD Dowodem na to są pozycje takie jak Cień olbrzyma, Teatr Cieni, Cień Hegemona i Cień Endera. Zyskały one swoich zwolenników na całym świecie i nadal czekają na swoje ekranizacje. Jego powieści zostały nagrodzone prestiżowymi nagrodami (w 1986 roku autor zdobył nagrodę literacką Hugo za swoją powieść pt. Gra Endera, która w 2013 roku doczekała się ekranizacji). Dodatkowo wiele jego książek zostało przetłumaczonych na 16 języków obcych, w tym na język polski.