Zdrowe koktajle

Schyłek lata to pora, kiedy wciąż mamy jeszcze na sklepowych półkach bardzo dużo różnorodnych i często egzotycznych owoców, a po zbiorach, dostępnych jest również wiele warzyw. To idealna pora na przygotowanie zdrowych, pełnowartościowych i bogatych w wiele witamin soków i koktajli, które nie tylko pomogą Wam zadbać o doskonałą sylwetkę, ale także dostarczą Wam dużo energii do życia.

Poniżej znajdziecie propozycję czterech książek, które staną się inspiracją w kuchni i pomogą w odpowiednim przygotowaniu wielu pysznych napojów. Oto one:

1. Książki z przepisami na zdrowe soki i koktajle: Terapia sokowa. Czas na juicing – Erin Quon, Briana Stockton

Był leżing, był plażing, a teraz pora na juicing. Soki ze świeżych owoców i warzyw stają się coraz popularniejsze na całym świecie. Osoby promujące zdrowy tryb życia polecają ich picie, dla dobra sylwetki i organizmu. W zależności od składników soku możemy oczyścić swój organizm z toksyn, poprawić stan cery, włosów i paznokci, albo wzmocnić odporność i dodać sobie energii na cały dzień. A do tego rewelacyjnie smakują, są prawdziwą bombą witaminową i zawierają niewiele kalorii! Mamy więc same plusy.

Książka podzielona jest na cztery zasadnicze rozdziały, z których każdy dotyczy innych rodzajów soków. Znajdziecie tutaj bardzo wiele najróżniejszych przepisów na każdą porę i dolegliwość oraz szczegółowy indeks. Zobaczycie, jakie znaczenie ma wiele ciekawych przypraw i jak potrafią one wpływać na smak danego soku. Dużym plusem jest także dobra dostępność produktów, które wchodzą w skład proponowanych napojów. Na uwagę zasługuje także bogata szata graficzna, ponieważ zdjęcia znajdujące się w książce robią duże wrażenie. Zobaczycie, że patrząc na te ilustracje, sami zapragniecie zrobić takie małe, pyszne cuda.

2. Książki z przepisami na zdrowe soki i koktajle: Jak zamieszać w swoim życiu, czyli koktajle dla zdrowia i urody – Katarzyna Błażejewska

To pierwsza część trylogii o koktajlach, której autorką jest Katarzyna Błażejewska – dietetyk kliniczny. To idealna pozycja dla osób, którym brakuje w diecie warzyw i owoców, lub które jedzą w pośpiechu. Autorka proponuje, aby do swojej diety wprowadzić odpowiednie ilości naturalnych i pełnowartościowych składników.

Znajdziemy tutaj dziesięć rozdziałów, z których każdy rozpoczyna się listą zakupów i zawiera tygodniowy zbiór przepisów. Każda część dotyczy soków i koktajli na osiągnięcie innego efektu. Mamy na przykład rozdziały dotyczące detoksu, uspokojenia, zdrowego brzucha, czy zimowego rozgrzania. Strony są bogato ilustrowane i zawierają dokładne przepisy, które zawsze zróżnicowane są zarówno pod kątem smaku jak i wyglądu.

Jak zamieszać w swoim życiu, czyli koktajle dla zdrowia i urody to propozycja, która urozmaici Waszą dietę, lub pomoże Wam wprowadzić zmiany w dotychczasowym sposobie odżywiania. Dzięki niej poprawicie funkcjonowanie Waszego organizmu i zdobędziecie wiele cennych informacji, które na pewno niejednokrotnie się Wam przydadzą.

3. Książki z przepisami na zdrowe soki i koktajle: Zsokowani. 100 przepisów na soki, smoothies i zielone koktajle – Eric Helmec, Emely Greeeven

W Zsokowanych znajdziemy ponad sto przepisów na soki i smoothies oraz opis korzyści, jakie może przynieść nam picie konkretnej mikstury. Dzięki tej książce zdobędziemy wiedzę, jak odpowiednio dobierać składniki oraz jakie wartości odżywcze posiadają poszczególne z nich. Tym razem zaprezentowany został trzyfazowy program, który obejmuje łącznie dziewięć tygodni. W tym czasie dowiemy się na przykład, jaką zawartość procentową liściastych, zielonych warzyw powinniśmy wprowadzać do soków w poszczególnych fazach.

Autorzy opowiedzą nam o wyborze odpowiedniego sprzętu, a także o owocach, warzywach i najróżniejszych przyprawach, dzięki którym nasze soki i smoothies będą smakowały jeszcze lepiej. Ponadto w tej pozycji znajdziemy wypowiedzi sportowców, czy aktorów, jak Salma Hayek, Martha Stewart, czy Edward Norton. Powiedzą nam oni, jak soki wpłynęły na ich stan zdrowia oraz jak zmieniły ich życie. Dzięki tej książce przekonamy się, że korzyści z picia soków są ogromne i niezwykle proste do osiągnięcia!

4. Książki z przepisami na zdrowe soki i koktajle: Zielone koktajle. 365 przepisów

To jedna z tych książek, które koniecznie chce się mieć – to kulinarny must have! Znajdziemy tutaj wszystko: soki, koktajle, a także zupy-kremy i lody. To propozycja dla osób, które nie tylko chcą się zdrowo odżywiać i wprowadzić urozmaicenie do swojej diety, ale także dla łasuchów. W książce jest kolorowo i zdrowo, ale przede wszystkim pysznie.

Wybór koktajli jest ogromny! Znajdziemy tutaj aż 365 różnych przepisów, które zostały dokładnie opisane i podzielone na konkretne pory dnia i efekty. Są koktajle na poprawę samopoczucia, na detoks, odmłodzenie, czy wspomagające odchudzanie. Opisane są także napoje na każdą porę dnia. Świetnym pomysłem są na przykład koktajle na śniadanie, które możemy przygotować dzień wcześniej, a które dodadzą nam energii na cały dzień pracy lub nauki.

W książce pokazane jest nie tylko zastosowanie ogólnodostępnych składników, ale także coraz bardziej popularnych produktów, które należą do grupy zdrowej żywności. Dowiemy się również jak zrobić mleko roślinne oraz wiele innych. Na plus zasługuje także możliwość wyszukiwania przepisów na koktajle po konkretnych składnikach. Przygotowanie koktajli nie zajmuje dużo czasu i jest bardzo wygodne, dlatego bardzo łatwo może stać się codzienną praktyką. Jestem pewna, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Jak widzicie zdrowe koktajle i soki można przygotować z niemal wszystkiego, co można zjeść – owoców, warzyw, zbóż, nabiału. Mogą być słodkie, albo kwaśne; zielone, czerwone, albo żółte. Rozmaitość jest ogromna. To nie tylko doskonałe pozycje dla wegetarian, czy wegan, ale dla każdego z nas! To także idealny pomysł na prezent! Te książki pomogą Wam i Waszym bliskim odpowiednio dobrać składniki, aby było smacznie lub staną się Waszą inspiracją do kuchennych eksperymentów. A dzięki tym niezwykle odżywczym pysznościom nabierzecie energii na zbliżającą się jesień i zimę!