Książkowe gadżety - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Książkowe gadżety od zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników. Każdy mól książkowy oprócz miłości do literatury, ma też w sobie sympatię do uroczych rekwizytów, nawiązujących do ulubionej książki czy autora. Na całym świecie popularne są bawełniane torby, koszulki lub ceramiczne kubki z zabawnym nadrukiem. A do tego figurki Pop, zakładki, przypinki czy zawieszki na drzwi. Tak naprawdę, ilu czytelników, tyle przeróżnych pomysłów na to, jak oznajmić światu, że kochamy książki.

Książkowe gadżety - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Jedno pozostaje niezmienne. Ten rynek ma potencjał i przekonali się o tym już niejednokrotnie nie tylko wydawcy, ale także twórcy seriali, bajek czy filmów. Teraz dostrzegli to również spadkobiercy brytyjskiej pisarki, Agathy Christie.

Książkowe gadżety wkraczają w świat mody

Tym razem gadżety, nawiązujące do literatury, pojawiły się na modowym rynku. Tak, tak! Spadkobiercy Agathy Christie podpisali właśnie umowę z projektantką Karen Mabon. To ona odpowiedzialna jest za luksusową, limitowaną serię piżam i apaszek, które ozdabiają wzory, nawiązujące do twórczości pisarki. Wybór projektantki nie jest przypadkowy, ponieważ jej prace od dawna śledzą spadkobiercy praw Christie. I to oni zaproponowali Mabon współpracę.

Piżama Agathy Christie

Źródło zdjęcia: karenmabon.com

Oczywiście, że powiedziałam „tak”. Bo to Agatha Christie, jest ikoną, w jej dziełach uwielbiam wszystko, jej historie, jej przedziwną wyobraźnię.

Projektantka stworzyła dwa wzory:Queen of Crime” oraz „Murder Mystery”. Pierwszy z nich nawiązuje do okładek książek brytyjskiej królowej kryminału. Drugi zaś prezentuje przedmioty, które czytelnik może znaleźć w twórczości Christie. Począwszy od przedmiotów użytku codziennego, skończywszy na najdziwniejszych rodzajach broni, mogących posłużyć za narzędzie zbrodni.

Apaszka Agathy Christie

Źródło zdjęcia: karenmabon.com

Na początku wspomniałam, że gadżety te zaliczają się do linii tych luksusowych. A to, jak się domyślacie, zobowiązuje. Piżamy zostały wyprodukowane we Włoszech, a ich koszt, w przeliczeniu na złotówki, to około 1500 PLN. Natomiast za apaszkę przyjdzie zapłacić nam ok. 500 złotych.

Książkowe gadżety, nawiązujące do twórczości Agathy Christie, możecie zakupić tutaj.

Książkowe gadżety – macie swoje ulubione?

Jestem ciekawa, czy macie swoje ulubione książkowe gadżety. A jeśli tak, to jakie? W mojej szafie wisi koszulka Dinozaury nie czytały i wyginęły, na półce zalega stos zakładek wszelkiej maści, a na zakupach towarzyszy mi niezmiennie bawełniana torba.

A ponieważ takich gadżetów nigdy za wiele, sprawdźcie, co jeszcze może się wam przydać! Całą masę produktów, które pomogą wam wyrazić miłość do książek, znajdziecie tutaj. Dajcie znać, co już gości w waszych zasobach!

Natomiast książki Agathy Christie znajdziecie tutaj. Czytaliście?