Którędy do Yellowstone - kup na TaniaKsiazka.pl

Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych to najnowsza książka od Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Pozycja ta przypadnie do gustu przede wszystkim młodszym czytelnikom. Wiadomo nie od dziś, że dzieci wcale nie tak łatwo zachęcić do czytania. Jednak autorzy doskonale wiedzą, co zrobić, by maluchy chętnie sięgały po literaturę. W związku z tym stworzyli kolejną, przepięknie ilustrowaną historię, która urzeknie nawet najbardziej opornego czytelnika. Ponadto warto tutaj wspomnieć, że są oni laureatami licznych nagród, przyznawanych za projekty literackie. Na ich koncie nie brakuje także prestiżowego międzynarodowego wyróżnienia Bologna Ragazzi Award 2010 roku. Jesteście ciekawi, co tym razem przygotowali? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Którędy do Yellowstone - kup na TaniaKsiazka.pl

 Którędy do Yellowstone? – kilka słów o książce

Głównymi bohaterami są żubr Kuba, nieśmiały i skryty w sobie oraz wiewiórka Ula, pełna energii, zwinna i odważna. Ich przyjaźń, pomimo ogromnych różnic, narodziła się w samym sercu Puszczy Białowieskiej. Wkrótce ostają oni anonimowy list z Ameryki, co skłania ich do wyruszenia w długą i fascynująca podróż.

W związku z tym bohaterowie odwiedzą aż 8 niesamowitych parków narodowych z każdego zakątka świata. Rozpoczynając od Yellowstone w Ameryce, przez Park Narodowy Grenlandii, aż do Parku Narodowego Komodo. Ponadto Kuba i Ula odwiedzą również puszczę amazońską i zobaczą na własne oczy, jak wygląda afrykańska pustynia. Trafią nawet do lasu bambusowego w Chinach, gdzie urzędują milusińskie Pandy. Jednak niezwykłe miejsca, które odwiedzą to nie wszystko. Ponieważ podczas tej wycieczki uda się im zawrzeć mnóstwo niezwykłych przyjaźni z wyjątkowymi zwierzakami z całego świata.

Czytelnicy znajdą tu także odpowiedzi na wiele intrygujących i nieoczywistych pytań ze świata przyrody. Ponadto to nieocenione źródło wiedzy, która z pewnością przyda się maluchom w szkole i poszerzy ich znajomość otaczającego je świata.

Prezentowaną dziś książkę pt. Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim młodszym czytelnikom. Jednak nie dajcie się zwieść! Ponieważ nawet starszy odbiorca znajdzie tutaj sporo ciekawostek. Koniecznie sprawdźcie to i przekonajcie się sami.