Kamień - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

To, że Kuźmińscy powracają z nową powieścią, to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników ich twórczości. To już trzecia powieść, którą można zaliczyć do etnokryminału i kolejna historia w dorobku pisarzy, którą pokochali Czytelnicy w całej Polsce. Nie ma się co dziwić. Kuźmińscy po raz kolejny udowadniają, że są w szczycie formy i na rynku książki mają wciąż wiele do powiedzenia. Ich najnowsza powieść nosi tytuł Kamień i gwarantujemy, że przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym Czytelnikom. Jeśli więc do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z ich twórczością, koniecznie nadróbcie zaległości!

Kuźmińscy powracają z nową powieścią – kilka słów o nowej książce

Na Sądecczyźnie, w romskiej osadzie znaleziono martwego chłopca. Ofiara ma jasną karnację i blond włosy. To jednak nie koniec kontrowersji. Wkrótce policja odkrywa, że w tym samym miejscu mieszka blondwłosa dziewczyna. Okazuje się, że między Romami, a ich sąsiadami od wielu lat zbiera się już na burzę. I najprawdopodobniej jej czas nadszedł, bo policja znajduje kolejne tropy, potwierdzające fakt, że w okolicy znikały również inne dzieci.

Anka Serafin, doktor antropologii kulturowej, przyłącza się do sprawy na prośbę Komendy Wojewódzkiej. Kobieta ma pomóc porozumieć się z Romami, którzy ze służbami mundurowymi w ogóle nie chcą rozmawiać. Przed bohaterką niełatwe zadanie, bo przyjdzie zmierzyć się jej nie tylko z milczeniem. Będzie to także walka z własnymi uprzedzeniami i wyobrażeniami. Ponadto Serafin obudzi własnego demona z przeszłości.

Rozwiązania sprawy nie ułatwi dziennikarz śledczy, Bastian Strzygoń, który walczy o pozycję w redakcji jednego z opiniotwórczych czasopism. Wokół tajemniczej śmierci chłopca pojawiły się widma strachu i nieporozumienia. Konflikt zagęszcza atmosferę, a pytań pojawia się coraz więcej. Kim są dziewczynki z osady? Co spotkało pozostałe dzieci? Jak daleko sięga tajemnica Czarnej? I w końcu, czy stereotyp może być silniejszy od prawdy?

Kuźmińscy powracają z nową powieścią i robią to naprawdę z wielkim hukiem. Powieść pt. Kamień znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy wszystkim miłośnikom niestandardowych kryminałów.